مقاله فارسی مروری بر اینترنت اشیا در شکل گیری شهرهای هوشمند

مقاله فارسی مروری بر اینترنت اشیا در شکل گیری شهرهای هوشمند

 مقاله فارسی مروری بر اینترنت اشیا در شکل گیری شهرهای هوشمند برگرفته از جدیدترین مقالات خارجی 

 

چکیده :

يکي از فناوري هاي نو و آينده محور، اينترنت اشياست که در حال حاضر يك چارچوب مناسب و کاربردي را براي مطالعات و شکل گیری  شهرهای هوشمند فراهم کرده است، اينترنت اشيا مبادله اطلاعات حمل و نقلي وسايل نقليه را توسط شبکه و بدون دخالت هاي انساني انجام مي دهد، در نتيجه بر اساس ارتباط اشيا با هم، وسايل و ابزارهاي سيستم به صورت ويژه اي هوشمند خواهند شد و به تبادل اطلاعات و تعامل هدفمند با هم خواهند پرداخت . هوشمندسازی و استفاده از ظرفیت‌های بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از مهم ‌ترین عامل‌های پیشرفت اقتصادی کشورهاست این هوشمندسازی در هر شکلی باشد نیازمند زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم افزاری است.

در"شهرهای هوشمند" اینترنت مبتنی بر دستگاه های الکترونیکی متصل شده از طریق وب تاثیر قابل توجهی در بهبود سبک زندگی سنتی ما دارند. استفاده از اينترنت اشيا  یعنی متصل شدن دستگاه ها به اینترنت ، به عنوان فناوری اطلاعات و ارتباطات برای دوباره شکل دادن شهرها به مدرن شدن، منجر به مفهوم شهرهای هوشمند می شود. دراین مقاله مهمترین بخش های ایجاد شهر هوشمند معرفی و بررسی می کنیم.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *