مقاله خلاقیت در مدیریت

مقاله خلاقیت در مدیریت

فهرست:

مقدمه

تعریف خلاقیت

نوآوری

چگونه فرهنگ سازمانی بر نوآوری اثر می‌گذارد؟

ویژگیهای افراد خلاق

فرصتهای خلاقیت

اهمیت خلاقیت و نوآوری

برخی از ویژگیهای سازمان خلاق

کار گروهی

خلاقیت گروهی

تکنیک تحرک مغزی

نتیجه گیری

—————-

چکیده ای از مقدمه آغازین ” مقاله خلاقیت در مدیریت ” بدین شرح است:

رشد فزاینده‌ اطلاعات‌، سبب‌ شده‌ است‌ که‌ هر انسانی‌از تجربه‌ و علم‌ و دانشی‌ برخوردار باشد که‌ دیگری ‌فرصت‌ کسب‌ آنها را نداشته‌ باشد، لذا به‌ جریان‌ انداختن ‌اطلاعات‌ حاوی‌ علم‌ و دانش‌ و تجربه ‌در بین‌ انسانها یکی‌ از رموز موفقیت‌ در دنیای‌ امروز است‌. هیچ‌کس‌قادر نیست‌ به‌ میزان ‌اطلاعات ‌واقعی‌ هر کس‌ که‌ در گوشه‌ ذهن‌ او نهفته ‌است ‌پی‌ ببرد. این‌ اطلاعات ‌زمانی‌ به‌ حرکت‌ در می‌آید که‌ انگیزه‌ای ‌قوی‌‌ سبب رها شدن آن به‌ بیرون ‌ذهن می شود.

در این‌ مرحله‌ انسانها به ‌سرنوشت‌ یکدیگر حساسند و در جهت‌ رشد یکدیگر می‌کوشند و در نهایت‌ سبب‌ می‌شود جریانی ‌از علم‌ و دانش‌ و تجربیات‌ میان‌ آنها جاری ‌شود که‌ همین‌ امر زمینه‌ساز نوآوری‌ و خلاقیت‌ خواهد بود. یکی‌ از عوامل‌مؤثر در بروز خلاقیت‌ در یک‌جامعه‌، زمینه‌سازی‌ و بسترسازی‌ در بین ‌انسانها جهت‌ ایجاد فرهنگی‌ است‌که‌ در آن‌ همگان‌ در تلاش‌ برای‌ رشد دادن ‌دیگری‌ هستند و با تاثیر بر روی یکدیگر به پیشرفت جامعه کمک می کنند. یکی از شرایط‌ لازم‌ برای‌ پدیدار شدن‌ افکار نو، وجود آرامش ‌برای ‌مغز است‌.

به‌ همین ‌خاطر لازم‌ است‌ انسانها بکوشند در جامعه‌ شرایطی‌ پدید آید که ‌در بستر آن‌ مغز بیندیشد و تکامل یابد و سبب‌ ساز افکار نو شده‌ و شرایط ‌برای‌ سازندگی‌ در جامعه‌ مهیا شود. با افزایش‌ سپرده‌ گذاریهای‌ اخلاقی ‌می‌توان ‌شرایط را برای‌ شکل‌گیری‌ یک‌ محیط‌ آرامبخش‌ در جامعه ‌فراهم‌کرد، کاهش‌ سپرده‌ گذاریهای اخلاقی‌ در جامعه‌ سبب‌ می‌شود که‌ زمینه ‌برای‌ گسسته‌ شدن‌ روابط‌ اجتماعی‌ گسترش‌ یابد و با سست‌ شدن ‌پیوندهای ‌اجتماعی‌، شرایط ‌لازم ‌برای ‌بروز خلاقیت‌ در جامعه‌ سخت‌تر می‌شود. زیرا فرصتی ‌برای‌ تفکر کردن ‌وجود نخواهد داشت‌.

—————–

مشخصات مقاله:

دسته : مدیریت

عنوان  : مقاله خلاقیت در مدیریت

قالب بندی :   word

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *