مقاله ترجمه شده با عنوان القای بتا-لاکتاماز و متابولیسم دیواره سلولی در باکتری های گرم-منفی

مقاله ترجمه شده با عنوان القای بتا-لاکتاماز و متابولیسم دیواره سلولی در باکتری های گرم-منفی

القای بتا-لاکتاماز و متابولیسم دیواره سلولی در باکتری های گرم-منفی

 

9 صفحه فایل pdf مقاله به همراه 17 صفحه فایل word ترجمه دقیق و شیوای مقاله با عنوان " القای بتا-لاکتاماز و متابولیسم دیواره سلولی در باکتری های گرم-منفی"

چکیده

تولید بتا-لاکتامازها، آنزیم ‏هایی که آنتی‏بیوتیک ­های بتا-لاکتامی را تجزیه می­کنند، گسترده ‏ترین و تهدیدکننده­ ترین سازوکار مقاومت آنتی­بیوتیکی است.  در گذشته، پژوهش­ های گسترده ‏ای روی ساختار، عملکرد، و اکولوژی بتا-لاکتامازها متمرکز بوده­ اند، در حالی که کارهای معدودی روی سازوکارهای بتا-لاکتامازها صورت گرفته است. اخیراً، شواهد فزاینده نشان می­دهند که ارتباط مستقیمی بین القای بتا-لاکتاماز و متابولیسم دیواره­ ی سلولی در باکتری­های گرم-منفی وجود دارد. به ویژه، بیان قطعات میورین آزاده شده، مثل میوروپپتیدها، می­توانند بیان بتا-لاکتاماز را القا نمایند. در این مقاله، دانش کنونی در رابطه با متابولیسم دیواره­ ی سلولی، آنتی­بیوتیک ­های بتا-لاکتاماز، و بتا-لاکتامازها، خلاصه شده است. ما به طور ویژه، مطالعات اخیر روی القای بتا-لاکتاماز به وسیله ­ی میوروپپتیدها از طریق دو سازوکار مولکولی مهم (مسیر AmpG-AmpR-AmpC و سیستم تنظیمیی دو جزئی شبه BlrAB) در باکتری­های گرم-منفی را به طور مقایسه­ ای، مرور کرده ­ایم. مسیرهای پیام ­رسانی القای بتا-لاکتاماز، یک صف طولانی از اهداف نویدبخش برای کشف داروهای آنتی­بیوتیکی جدید مورد استفاده در درمان­های ترکیبی را فرآهم می­آورند. از این رو، برای ایجاد راهبردهای موئثر کاهش مقاومت گسترده­ علیه بتا-لاکتام، بررسی اساس مولکولی القای بتا-لاکتاماز به وسیله ­ی دیواره ­ی سلولی، بسیار ضروری است.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *