مقاله با عنوان تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی (شعار سال 1401)

مقاله با عنوان تولید، دانش بنیان، اشتغال زایی (شعار سال 1401)

همه  ساله با آغز سال جدید و در اولین لحظات عید نوروز بیانات رهبر فرزانه انقلاب (مدظله) از شبکه های مختلف صدا و سیما پخش می شود، در دو دهه اخیر ایشان اقدام به نام گذاری و به بیانی اعلام شعاری جهت سال جدید فرمودند، این شعار در برگیرنده اهداف مورد نظر  کشور در آن سال می باشد. همچون سال 1400 که سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها نام گذاری شد.

سال 1401 نیز شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی انتخاب شده که در این تحقیق سعی در بررسی ابعاد این شعار می باشیم.

 شرکت دانش‌بنیان یا شرکت متمرکز بر دانش[1]، به شرکت‌هایی گفته می‌شود که دانش و فناوری، جزئی جدایی‌ناپذیر از دارایی آن‌ها باشد. دانش‌بنیان در ایران شرکت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی شامل گسترش، کاربرد نوآوری و تجاری‌سازی نتایج حاصل از تحقیق و توسعه در حوزه فناوری‌های برتر، با ارزش افزوده فراوان و براساس معیارهای موردنظر قانون تایید می‌شود.

[1]Knowledge enterprise

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *