مدل قیمت گذاری دارائیهای سرمایه ای PPT

مدل قیمت گذاری دارائیهای سرمایه ای PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت مدل قیمت گذاری دارائیهای سرمایه ای

فرمت : PPT

حجم : 1 مگابایت

تعداد اسلاید : 37

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

مدل قیمتگذاری دارائیهای سرمایه ای مدلی است که تعادل ما بین ریسک و بازده دارائیها را پیش بینی میکند و برای اولین بار هری مارکوئیتز پایه مدیریت مدرن پرتفوی را در سال  1952 بنا کرده است. و مدل CAPM توسط ویلیام شارپ و جان لایتنر و جان موسین 12 سال بعد از آن توسعه یافته است.

در آن زمان مدل انتخاب پرتفوی مارکوئیتز در اوج بوده ولی مدل CAPM بی اهمیت تلقی نشد!

 

تحلیل برخی از تضادهای رفتار سرمایه گذاران:

1- تعداد زیادی از سرمایه گذاران وجود دارند بطوریکه آورده هر کدام از سرمایه گذاران درمقایسه با آورده کل سرمایه گذاران کم است.

2- همه سرمایه گذاران برای یک دوره زمانی مشخص طرح سرمایه گذاری دارند.(افق سرمایه گذاری سرمایه گذاران یکسان است)

3- سرمایه گذاران بطور عمومی به سرمایه گذاری در دارائیهای مالی مثل سهام و اوراق قرضه محدود شده اند و همچنین می توانند با نرخ بدون ریسک هم قرض بگیرند و هم قرض بدهند.  

4- سرمایه گذاران هیچگونه هزینه نقل و انتقال (هزینه کمیسیون) و هزینه مالیات بر بازده پرداخت نمی کنند.

5- همه سرمایه گذاران منطقی هستند و سعی دارند با استفاده از مدل انتخاب پرتفوی مارکوئیتز، پرتفوی خود را از لحاظ ریسک و بازده بهینه سازی کنند.

6- همه سرمایه گذاران دارائی ها را با یک روش تجزیه و تحلیل می کنند و همه آنها نسبت به اقتصاد دنیا یک نوع نگرش دارند در نتیجه تخمین های آنها از توزیع احتمالات برای جریانهای نقدی سرمایه گذاریها در آینده و دسترسی به آنها برای همه سرمایه گذاران یکسان است.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *