متن كنوانسيون بين المللي درباره توقيف کشتی ها مصوب 1999 میلادی ( ورد و پی دی اف )

متن كنوانسيون بين المللي درباره توقيف کشتی ها مصوب 1999 میلادی ( ورد و پی دی اف )

متن حاضر، كه تقديم پژوهشگران محترم ميشود، متن ترجمه ي كنوانسيون بين المللي درباره توقيف كشتي ها- مصوب 1999ميلادي با فرمت ورد و پی دی اف در 12 صفحه است .

 

موضوع توقيف كشتيها (ships of Arrest) يكي از مباحث مهم حقوق دريايي است كه از ديرباز، موردتوجه حقوقدانان و مجامع قانونگذاري ملي و بين المللي بوده است. كشتي، بنا به دلايل مختلف، ممكن است توقيف شود. گاهي توقيف كشتي، به سبب عدم رعايت موازين و مقرراتي است، كه جنبه ي حقوق عمومي دارد؛ مثال: عدم رعايت مقررات مربوط به ايمني كشتيراني و ايجاد آلودگي دريايي. از سوي ديگر، ممكن است كشتي، به عنوان نوعي دارايي، به منظور ايجاد تضمين و اطمينان از پرداخت طلب اشخاص حقيقي يا حقوقي، در معرض توقيف شدگي قرار گيرد. كنوانسيون توقيف كشتيها- مصوب 1999میلادی، و احكام بيان شده در آن، عمدتا ناظر بر موضوع توقيف احتياطي، به عنوان تأمين خواسته و به اصطلاح، بعد حقوق خصوصی توقيف كشتيها است.

 

این ترجمه سلیس و روان قبلا در مجله حقوق دریایی سال بیست و ششم ، بهمن و اسفند 89، شماره 177 صفحه 95 طی مقاله ای به چاپ رسیده و مترجمان آن آقایان :عباس توازني زاده- سعید رضوي- داود شريفي می باشند - و این فروشگاه پس از تایپ ترجمه متن 17 ماده ای کنوانسیون فقط فایل ورد آن را جهت سهولت استفاده در پروژه ها و پژوهش ها برای اولین بار در اختیار محققان عزیز قرار می دهد  و حقوق معنوی آن برای مترجمان محفوظ خواهد بود.

قابل استفاده در پیوست پایان نامه، مقالات، کارتحقیقی یک و دو، پیوست در کتب ، ارائه در سمینارها، پروپوزال ها، ارجاع و ...

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *