متابوليسم اسيدهاي هسته اي و سنتز پروتئين

متابوليسم اسيدهاي هسته اي و سنتز پروتئين

موضوع :

 متابوليسم اسيدهاي هسته اي و سنتز پروتئين

( فایل word قابل ویرایش )
تعداد صفحات : 30

فهرست :
متابوليسم اسيدهاي هسته اي و سنتز پروتئين
اسيدهاي زنجيره اي كلردار
آمیدها
آميترول
بنزوئيك ها
كاربامات ها
دي نيتروآنيلين
عكس العمل هاي بيوشيميايي
اثر دي فنيل اترها روي اسيد آمينه
اثر گلايفوسايت بر روي اسيدهاي آمينه
اثر علف کش گروه نتيريل برروي اسيد آمينه
اثر فنوكسی ها روي سنتز پروتئين
اثر تيوكار بامات ها بر روي پروتئين
علف كش تريازين ها
اثر اوره ها روي پروتئين
اثرات علف کش DCPAروی پروتئین
اثر علفكش دانيوسب روي پروتئين
اثر فلوريدون بر پروتئين
علف كش متازول روي پروتئين

مقدمه :
متابوليسم اسيدهاي هسته اي و سنتز پروتئين كه در ارتباط نزديك هستند، مرحله بحراني متابوليسم مي باشند. اين مواد عمدتاً مسئول انتقال اطلاعات ژنتيكي از DNA به پروتئينهاي فعال آنزيم ها و پروتئين هاي ساختماني مي باشند. اين مولكولها فاكتورهاي اصلي در تعيين شكل و عمل ارگانيسم ها مي باشند. اين فرايند با مضاعف شدن DNA آغاز شده و از طريق نسخه برداري RNA و ترجمه رمز به صورت پروتئين ها دنبال مي شود. اين فرآيند پيچيده شامل واكنش هاي بسياري است كه به فاكتورهاي متعددي نياز دارد. جزئيات اين گروه از واكنش ها به طور مشروح در كليه كتابهاي بيوشيمي و فيزوبيولوژي عمومي آورده شده و در اينجا بررسي نخواهد شد.
با اطمينان بايد گفت علف كشي كه هر يك از واكنش هاي اين فرآيند را به طور قابل ملاحظه اي تغيير مي دهد، مي تواند تأثير عميقي بر رشد و نموگياه داشته باشد. اثر 2,4-D بر روي اين فرآيند به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته و نتايج اين مطالعات توسط چري (1976) گردآوري شده است كه در فصل مربوط به فونوكسي در همين كتاب ارائه مي شود.
نتيجه تيمار كردن يك گياه حساس با 2,4-D تشديد فعاليت RNA پليمراز و افزايش سنتز RNA و پروتئين است كه با تكثير توده اي سلول در بافت بعضي از اندام ها همراه مي باشد. البته در غلظت هاي زياد علف كش امكان جلوگيري از اين فرايندها وجود دارد.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *