قدرت طرح ریزی Power of planning

قدرت طرح ریزی Power of planning

قدرت طرح ریزی

Power of planning

by  Adrian Mikhalchishin

سطح: بازکنان مسابقات، حرفه ای

مدت زمان: 3 ساعت و 19 دقیقه

قابلیت اجرا: با نرم افزارهای فریتز-چس بیس-ChessBase Reader

طرح ریزی سخت ترین قسمت بازی شطرنج است. از آن در همه مراحل بازی استفاده میکنیم، ازشروع تا پایان بازی. یک برنامه (طرح) براساس ارزیابیست و آن ارزیابی براساس جزییات مختلف داینامیک و ایستاتیک پوزسیون می باشد.
اما در کتاب های شطرنج چه چیزی در مسیر طرح ریزی توضیح داده نمیشود؟
هدف هر طرحی بهره برداری از نقاط ضعف است! پس باید روی نقاط ضعف متمرکز شد سپس به آن حمله کرد.
طرح و ایده های مختلفی در دنیای شطرنج وجود دارند، طرح های معمولی که براساس ساختار پیاده ای هستند و طرح های دیگر که بر اساس موقعیت مهره ها در پوزسیون های مختلف میباشد.
این موضوع بسیار حائز اهمیت است اما مؤلف میخواهد مثال هایی از ساختن طرح و برنامه در پوزسیون های اکثریت پیاده ای در جناحین به شما نشان دهد و به شما می آموزد که چگونه از این عنصر به طور مناسب استفاده کنید.

برای تماشای این فیلم آموزشی میتوانید نرم افزار رایگان شطرنج ChessBase Reader را در زیر دانلود کنید با این نرم افزار میتوانید فایل های cbv,pgn را هم باز کنید

دانلود با لینک مستقیم با حجم 36.95 مگابایت  

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *