فيلم آموزش طراحي تهويه معادن با نرم افزار Ventsim

فيلم آموزش طراحي تهويه معادن با نرم افزار Ventsim

آموزش نرم افزار Ventsim توسط بهنام غفوري زاد (دانشجوي مهندسي معدن، دانشگاه صنعتي اراك)

به همراه فايل نصبي رايگان نرم افزار

معرفي نرم افزار
Ventsim
 Premium 5.2.6.7 نام یک نرم افزار بسیار پیشرفته و با امکانات ویژه جهت طراحی و مدل سازی سیستم های تهویه هوا برای معادن و زیر زمین ها می باشد. کاربران، می توانند با استفاده از این نرم افزار، جریانات را مانند جریان هوا و آتش را مدل سازی و شبیه سازی بکنند و بر طبق آنها، یک سیستم تهویه مطبوع را طراحی کنند. قابلیت هایی که در این نرم افزار پرکاربرد هستند، پیشبینی چگالی جریانات می باشد. مهندسان می توانند با توجه به چگالی جریانات، زافیه فن های تهویه هوا را پیشبینی کنند و مدل فن تهویه هوا خود را بسازند. لازم به ذکر بوده که این نرم افزار دارای قابلیت محاسبه خودکار دینامیک دما و حرارت را به کاربران می دهد.

به وسیله این نرم افزار می توان انواع جریان‌ های تراکم‌ پذیر و تراکم ناپذیر را شبیه سازی و طراحی کرد. به وسیله قابلیت های متنوع این نرم افزار این امکان وجود دارد تا مهندسان در هر مکانی از جمله معادن، زیر زمین ها، ساختمان های بزرگ اداری و مسکونی و … سیستم های تهویه مناسب با شرایط همان مکان را طراحی کرده و چگالی جریان ها و زاویه فن ها را بر اساس دما، رطوبت، توزیع گرما و … شبیه سازی کنند.

در این نرم افزار همچنین قابلیت های دیگری قرار داده شده است که از جمله آنها می توان به پیش‌ بینی میزان رطوبت، محاسبه دینامیک دما، گرما، شبیه‌سازی آتش، محاسبه میزان تشعشعات رادون بر کارگران و … اشاره کرد.در این نرم افزار، قابلیت های ویژه دیگری هم وجود دارد، مانند شبیه سازی دود و آتش که به قابلیت شبیه ساز آتشVentFireمی گویند. برای راحتی بیشتر کار مهندسان، این نرم افزار، قابلیتی را ارائه داده که کاربران بتوانند با آن، پیشبینی مقدار توزیع حرارت را در سیستم های تهویه هوا مشاهده کنند. همچنین، کسانی که می خواهند سیستم تهویه هوا برای محیطی که کارگران در آنجا قرار دارند، بسازد، می تواند از سیستم پیشبینی میزان تشعشات رادون، استفاده کند. هم اکنون می توانید نسخه نهایی نرم افزارVentsim Premium را با لینک مستقیم و به صورت رایگان از سایت یاس دانلود دریافت نمائید.

ویژگی های نرم افزارVentsim Premium :

طراحی و شبیه سازی جریانات مختلف

سیستم شبیه سازی و طراحی دود و آتش

پیشبینی مقدار توزیع حرارت در سیستم طراحی شده تهویه هوا

محاسبه خودکار چگالی جریانات

محاسبه و پیشبینی میزان تشعشعات رادون برای مکان های بسته و زیر زمینی

محاسبه و پیشبینی فشار و دمای گاز ها

محاسبه خودکار دینامیک دما و حرارت

– محاسبه دینامیک حرارت و دما در سیستم‌های مختلف

– طراحی سیستم‌های تهویه مطبوع در محیط‌ های صنعتی، تجازی و مسکونی

شبیه سازی آتش در محیط های مختلف با امکان اندازه گیری درجه حرارت

مدل سازی به صورت سه بعدی

امکان تبدیل مدل های دو بعدی به سه بعدی

– انتقال و نمایش داده‌ ها به سیستم نمایش خارجی

امکان دریافت خروجی برای سایر نرم افزار های شرکتVentSim

– محاسبه فشار و دمای گاز در لوله‌ ها

 

فايل دريافتي :Zip

 

فايل درون video, ventsim app : Zip

 

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *