فلوچارت روشهای اجرایی در آزمایشگاه های تشخیص طبی

فلوچارت روشهای اجرایی در آزمایشگاه های تشخیص طبی

برای به حداقل رساندن خطاهای آزمایشگاهی اجرای صحیح برنامه تضمین کیفیت ضروری می باشد یکی از ارکان اصلی استانداردهای مدیریت کیفیت در آزمایشگاه ها مدون کردن فعالیت ها و فرایندهای موثر بر کیفیت در چارچوب مشخص است.

 

فرمت فایل پی دی اف می باشد.

 

مستندسازی جزو مهم ترین اصول کنترل کیفیت در آزمایشگاه ها محسوب می شود و یکی از سرفصل های اصلی نظام کیفیت صحه گذاری روش های اجرایی در آزمایشگاه ها است.

 

روشهای اجرایی مدارک با ارزشی هستند که اطلاعات کلی درباره روند اجرایی فرایندها را ارائه می دهد و  می توانند به صورت متن، فلوچارت، فلودیاگرام و … تهیه شوند.

 

روشهای اجرایی باید فرایندها را به درستی تشریح نمایند و در آنها توضیح داده شود که فعالیت ها چگونه توسط چه کسانی با چه سازو کاری (اشاره به دستورالعمل ها، تجهیزات و سایر امکانات لازم) در چه مکانی و با چه مکانیسم های کنترلی انجام می شود.

 

در این فایل روشهای اجرایی در آزمایشگاه ها شامل:

پذیرش(سرپایی و بستری)

نمونه گیری

گزارش دهی نتایج

جداسازی و تقسیم نمونه ها در آزمایشگاه ها با تشریح کامل جزئیاتی که در بالا گفته شد به صورت فلوچارت تدوین گردیده است. همچنین دستور کار بخش هماتولوژی و سرولوژی در آزمایشگاه ها نیز به صورت فلوچارت ضمیمه شده است.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *