فعالیت های اکسین

فعالیت های اکسین

متن مناسب پاورپویت به همراه ترجمه و متن انگلیسی کامل 26 صفحه

نمونه متن:

اکسین (بخش 3)

فعالیت های اکسین

نورگرایی (تمایل به نور ) و تمایل به گرانش

اگرچه رشد گیاه می تواند تحت عوامل محیطی زیادی بیشتری باشد , سه سیستم اصلی راهنما  جهت گیری محور گیاه را کنترل می کند:

  1. نورگرایی,یا رشد نسبت به نور , در تمامی تنه ها و بعضی ریشه ها بیان شده ; این تضمین می کند که  برگها  به صورت بهینه  نورخورشید را  برای سنتز نوری یا فتوسنتز دریافت خواهند کرد.
  2. گرانش گرایی, رشد در واکنش به گرانش , ریشه را قادر به رشد به پایین درون خاک و  رشد رو به بالای تنه  با فاصله گرفتن از خاک می کند, که به صورت ویژه ای در طول مراحل اولیه رویش ضروری است.
  3. گرایش به برقراری ارتباط با جامدیا …, یا رشد در رابطه با لمس, ریشه را قادر می کند حول موانع رشد کند و قابل واکنش یا توانایی واکنش به ریشه های گیاهان بالارونده برای پوشاندن  حول دیگر ساختار ها را حمایت کنند.

نورگرایی به عنوان واسطه ای  برای  بازتوزیع جانبی اکسین است

مطابق با  مدل کلونی ونت نورگرایی , باک های خارجی یا برگه های اولیه گیاه علف جایگاه هایی هستند که  غلظت اکسین بالایی دارند و دارای دو عملکرد ویژه دیگر هستند که عبارتند از:

  1. شبیه سازی درک نوری یک سویه
  2. انتقال یک سویه IAA در پاسخ به  شبیه سازی های نورگرا.

اگرچه سازوکارهای نورگرایی برای نگه داری زیاد تکه های گیاه به وجود آمده , جایگاه دقیق تولید اکسین, درک نور, و انطقال جانبی برای تعریف دشوار اند. در برگ اولیه  گیاه ذرت, اکسین در 1 تا 2 میلی متر در سری انباشت می شود.نقطه حس کننده نوری و انتقال جانبی را بیش از این امتداد می دهد, تا حد mm5  بالاتر از سری(نوک). واکنش یا پاسخ (گیاه) تا حد زیادی وابسته به  مسیر نور است.

دو پروتئین فلاو , نورگرایی 1 و 2 , پذیرای مسیر نورآبی اند( مقاله (تحت ) وب 19.3 را ببینید) که  خمیده شدن با نورگرایی در گیاهک تخم و برگ اولیه جو دو سر تحت دو شرایط کم و زیاد سیالیت تحریک می کند(بریگس و همکاران 2001).

در برگ اولیه گیاه , شیب نورگرایی  فسفری سازی با جابجایی اکسین جانبی اکسین به طرف سایه دار برگ اولیه گیاه  ظاهر می شود(منوضوع تحت وب 19.8 را ببینید). برای یک بار اکسن در طرف  سایه دار شده سری غنی می شود, این برای بخش کشیدگی تقسیمی دوتایی انتقال یافته , که کشیدگی سلول را شبیه سازی می کند.

شتاب رشد روی طرف سایه دار شده و آرام شدن رشد در طرف روشن شده ( که رشد دیفرانسیلی نامیده شده حرکت رو به نور را نتیجه می دهد(شکل 19.26).

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *