فرم شرح حال گیری استاژری دانشجویان پزشکی بخش اطفال و نوزادان

فرم شرح حال گیری استاژری دانشجویان پزشکی بخش اطفال و نوزادان

هنگام معاينه بيمار اخذ شرح حال كامل، ثبت آن در پرونده بيمار و دقت نمودن به شرح حال، تاريخچه بيماري و دارويي از اهميت خاصي برخوردار است و از بسياري مشكلات از جمله: عدم تشخيص و درمان صحيح، تداخلات دارويي، حساسيت دارويي و … پيشگيري مي‌نمايد.

شرح حال سنگ بنای حياتی حل مشکل اطفال است. اولين قانون مهم در گرفتن شرح حال عبارت است از: «حق با مادر است مگر اينکه خلافش ثابت شود.» مادران نظاره گر عالی فرزندانشان هستند و هنگاميکه فرزندانشان بيمار می شوند، مشکلات آنها را به خوبی تفسير می کنند. آنها ممکن است ندانند اشکال در چيست ولی واقعاً می دانند که اشکالی وجود دارد.

در واقع دانستن مهارتهای ساده اما زيرکانه معاينه فيزيکی و گرفتن شرح حال امری ضروری برای تمام افراد مرتبط با درمان اطفال است. اهداف ما عبارت است از :«تأکيد بر اهميت هنر گرفتن شرح حال هم از والدين و هم از کودک و راهنمايی در استنباط علائم فيزيکی اطفال» .

ارزيابي شيرخوار يا كودك نيازمند آن است كه معاينه كننده شرح حال كامل پزشکی ، تكاملي و سابقه خانوادگي را جويا شود.    پزشک باید برخورد انعطاف پذيري در معاينه فيزيكي داشته باشد. از روابط خاص كودك با محيط فيزيكي و رواني- اجتماعي او نيز مطلع گردد. همان طور كه تشخيص بيماري مهم است، تعيين وضعيت عملکردی كودك نيز از نظر مديريت توانبخشی اواز اهميت برخوردار است. اگرچه بررسي اطفال تا حد زيادي مشابه بزرگسالان ميباشد از برخي جنبه ها متفاوت مي باشد كه در اين قسمت به آنها مي پردازيم.

نویسنده و گردآورنده: دکتر حمیدرضا آذرنیا

مقطع تحصیلی: دکترای حرفه ای و محقق پزشکی

نوع فایل: پی دی اف PDF ، تعداد صفحات مطلب:13 ، حجم فایل: 532Kb

ارائه شده: به صورت ZIP

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *