عفونت های بعد از زایمان PPT

عفونت های بعد از زایمان PPT

 

 

نام محصول : پاورپوینت عفونت های بعد از زایمان

فرمت : PPT

حجم : 0.1 مگابایت

تعداد اسلاید : 52

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

– به طور مرسوم برای توصیف هرگونه عفونت باکتریایی دستگاه تناسلی بعد از زایمان به کار میرود قبل از قرن بیستمو در طی ان،عفونت نفاسی همراه با پره اکلامپسی و خونریزی زایمانی تریاد کشنده علل مرگ مادری را تشکیل می دادند.
– خوشبختانه دلیل دسترسی به داروهای ضد میکروبی مرگ و میر مادری ناشی از عفونت ناشایع شده است.
 
تب نفاسی:
– تعدادی از عوامل می توانند در دوره نفاس سبب ایجاد تب شوند (درجه حرارت 38 درجه سانتی گراد یا بیشتر) . اکثر تب های پابرجا بعد از وضع حمل ، در اثر عفونت های دستگاه تناسلی ایجاد می شوند باید بر این نکته تاکید کرد که تب های شدید تر 39 درجه یا بالاتر که در عرض 24 ساعت اول بعد از زایمان رخ می دهد ممکن است با عفونت های لگنی وخیم (ویرولانت) در اثر استرپتوکوک گروه A در ارتباط باشند.
 
– سایر علل شایع تب نفاسی ،شامل احتقان پستان ،عفونت های ادراری، انسزیونهای اپی زیاتومی و برش های شکمی ،پارگی های پرینه  و عوارض تنفسی به دنبال زایمان سزارین هستند. میزان بروز تب در زنان شیرده کمتر است. شیردهی به ندرت در چند روز اول بعد از زایمان به بالاتر از 39 درجه سانتی گراد می رسد و کمتر از 24 ساعت طول میکشد.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *