طبقه بندی پایگاه داده‌ی iris با طبقه‌بند بیزین

طبقه بندی پایگاه داده‌ی iris با طبقه‌بند بیزین

این پروژه به پیاده سازی طبقه بند بیزین بر روی پایگاه داده ی Iris ( موجود در متلب و سایت UCI Machine Learning Repository ) خواهد پرداخت. این پایگاه داده 4 ویژگی از 3 نوع گل به نام های setosa،versicolor و virginica را شامل می شود. 4 ویژگی استفاده شده عبارت اند از طول و عرض گلبرگ و طول و عرض کاسه برگ. از هر نوع نوع گل50 نمونه وجود دارد بنابراین داده های این مجموعه را می توان شامل 150 مشاهده دانست که هر کدام از مشاهدات شامل 4 ویژگی می باشند. 

با توجه به تعداد پایگاه داده‌، کد به دو فولدر تقسیم شده است. در هر فولدر نیز، دو کد وجود دارد. در کد شماره 1 از تمام داده‌ها برای طبقه‌بند بیزین استفاده شده است. اما در کد دوم 80 درصد داده برای آموزش و 20 درصد برای تست هستند. نتیجه‌ی نهایی طبقه‌بندی در فایل Accuracy قرار دارد. توزیع درنظر گرفته شده برای داده، توزیع گوسی است (رایج ترین نوع توزیع).

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *