صنعت پوشاک (هاکوپیان – ورساچه) PPT

صنعت پوشاک (هاکوپیان – ورساچه) PPT

 

 

نام محصول : پاورپوینت صنعت پوشاک (هاکوپیان – ورساچه) 

فرمت : PPT

حجم : 10 مگابایت 

تعداد اسلاید : 41

زبان : فارسی

سال گردآوری :98

 

ازآغازپیدایش انسان همواره نحوه ی پوشش ونجات او ازسرمامطرح بود.مردمان مصراز5500سال پیش هنرریسندگی وبافندگی پنبه رااموختدوچینی هاباپرورش کرم ابریشم درحدود3600سال پیش مشکلات پوشش خود راحل کردند.درسده هفدهم دانشمندانگلیسی به نام رابرت هوک پیشنهادکردکه می توان الیاف راباتوجه به شیوه ای که کرم ابریشم عمل می کندتولیدنمود.

 

نخستین ابزار ریسندگی در نزدیکی بهشهر در غار کمربند پیدا شده‌است که مربوط به ۷۰۰۰ سال پیش از میلاد میسح است. در ناحیه سه گابی کردستان از درون تابوتهای سفالین محتوی اجساد کودکان شواهد باستان‌شناختی درباره منسوجات مربوط به هزاره پنجم پیش از میلاد بدست آمده‌است. در تپه سیلک، آینه‌ای پیدا شده‌است که رشته‌هایی از کتان روی آن دیده‌می‌شود. همچنین در کهن‌ترین بخش شهر شوش، سوزنی سوراخ‌دار یافت شده‌است. افزون بر آن دو سر نیزه پیدا شده که از نقوش پارچه‌هایی پوشیده شده بودند که متعلق به ۳۵۰۰تا ۳۰۰۰پیش از میلاد هستند. شاید جالب باشد که اسکندر مقدونی هنگامی که ایران را فتح کرده بود، لباس ایرانی می‌پوشید. در این نگارش به بحث پیرامون دو شرکت معتبر ایرانی و خارجی با نام های هاکوپیان و ورساچه می پردازیم.

 

تاریخچه صنعت نساجی در ایران :

صنعت نساجی در ایران ار دیر باز به سبب ضرورت مصرف و کاربرد وسیع آن مورد توجه بوده و در طول تاریخ فراز و نشیب های فراوانی را طی کرده است.در زمان اشکانیان ایرانیان به تحول جدیدی دست یافتند و در پرورش کرم ابریشم و تولید پارچه های ابریشمی به طریقی همت گماردند، که اکثریت ابریشم های تولید چین را از آن کشور خریداری می نمودند و جهت تولید پارچه به ایران می آوردند. شکوفایی صنعت تولید پارچه های مخمل در کاشان و یزد در دوره اشکانیان و عرضه ی آن به جهان خصوصا اروپا قسمت دیگری از تاریخ پر شکوه صنعت نساجی ایران است. اوج صنعت نساجی در ایران در دوره سلجوقی و صفوی رقم خورد.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *