شبیه سازی فرآیند شکل دهی اکستروژن بصورت فوروارد و بکوارد به کمک نرم افزار آباکوس

شبیه سازی فرآیند شکل دهی اکستروژن بصورت فوروارد و بکوارد به کمک نرم افزار آباکوس

این تحقیق مربوط به شکل دهی فلزات بوده و در 15 صفحه به زبان فارسی به همراه فایل های مدل های نرم افزاری و فیلم های شبیه سازی گردآوری شده است.  این تحقیق در فایل ورد آماده شده و دارای 23 تصویر و نمودار است. در این تحقیق 10 مدل مختلف نرم افزاری و برای 15 حالت مختلف از مشخصات هندسی و اصطکاکی فرآیند اکستروژن در نرم افزار آباکوس (ABAQUS) شبیه سازی شده است. در این مجموعه فایل ورد تحقیق، 30 فایل ویدئویی از نتایج شبیه سازی در حالات مختلف و 10 مدل نرم افزار قرار داده شده است. لازم به ذکر است که این تحقیق برای اولین بار ارائه می شود. برای راحتی دانلود حجم فایل ها با نرم افزار زیپ کاهش داده شده است. توضیحات مختصری درباره این تحقیق در ادامه آورده شده است.

 

بیلت استوانه ای به شعاع و ارتفاع مشخص طی فرآیند اکستروژن مستقیم (forward) و غیرمستقیم (backward) به شکل لوله در خواهد آمد. فرآیند برای دو حالت مستقیم و غیرمستقیم و حرکت پانچ به داخل بیلت انجام شده و توزیع تنش و نیروی پانچ برای سه مقدار ضرایب اصطکاک و 3 مقدار ضخامت لوله بدست آمده است. جنس بیلت در این پروژه آلومینیوم انتخاب شده است.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *