شبیه سازی دینامیکی ماشین های الکتریکی سنکرون با کدنویسی متلب

شبیه سازی دینامیکی ماشین های الکتریکی سنکرون با کدنویسی متلب

ماشین های الکتریکی، محرک اولیه صنعت بوده و در انواع و اقسام مختلفی وجود دارند. ماشین های الکتریکی مختلف، ویژگی های مشابه و متفاوت فراوانی دارند و همواره انتخاب ماشین الکتریکی مناسب، برای یک فرایند خاص، از نقطه نظر توان مورد نیاز، مشخصه گشتاور-سرعت، مشخصه جریان راه اندازی-سرعت، میزان مقاوم بودن و … مورد بحث مهندسین برق قدرت بوده است. شبیه سازی ماشین های الکتریکی، یک راه ارزان، مطمئن و البته علمی جهت انتخاب ماشین های الکتریکی در فرایندهای صنعتی است.

با شبیه سازی ماشین های الکتریکی، می توان مشخصه های مختلف ماشین، نظیر گشتاور راه اندازی، سرعت، جریان راه اندازی و … را مشاهده کرد و بر اساس آنها، و متناسب با نیاز، ماشین مناسب را انتخاب نبود. نرم افزار متلب، ابزاری قدرتمند جهت شبیه سازی ماشین های الکتریکی است. در این نرم افزار به دو نحو می توان ماشین های الکتریکی را شبیه سازی نمود. در روش اول، استفاده از تولباکس سیمپاورسیستم است که ماشین های الکتریکی مختلفی را به صورت پیش فرض شبیه سازی کرده است. در روش دوم که روشی اصولی و مبتنی بر کدنویسی در محیط ام-فایل متلب می باشد ماشین های الکتریکی بر اساس روابط ریاضی (دینامیکی) حاکم بر آنها، توسط تولباکس سیمیولینک قابل پیاده سازی هستند.

به همین منظور پکیج شبیه سازی ماشین های الکتریکی سنکرون با استفاده از کدنویسی ام فایل (دقت شود سیمولینک نه!) متلب در اختیار علاقمندان و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق قدرت قرارداده شده است تا با استفاده از ان بتوانند ضمن آشنایی با اصول عملکرد تحریک های مختلف اینن نوع ماشین ها جهت ایده گیری در پروژه های تحقیقاتی و مقالات خود نیز استفاده نمایند.

 

فراموش نکنید :مبلغي را كه براي آموزش خود مي پردازيد، به مراتب كمتر از هزينه هايي است كه در آينده بابت عدم آگاهي خواهيد پرداخت.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *