سمینار آماده تحت عنوان واکسیناسیون علیه HPV در قالب 26 اسلاید پاورپوینت و 11 صفحه ورد

سمینار آماده تحت عنوان واکسیناسیون علیه HPV در قالب 26 اسلاید پاورپوینت و 11 صفحه ورد

سمینار آماده تحت عنوان واکسیناسیون علیه ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV

در این سمینار مقدمه ای بر عفونت ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV و واکسیناسیون علیه این عفونت در قالب 11 صفحه فایل ورد و 26 اسلاید حرفه ای و بسیار زیبای پاورپوینت ارئه می شود. 

مقدمه ­ای بر HPV و سرطان دهانه­ی رحم

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)، یک عفونت رایج مقاربتی است که با سرطان دهانه ­ی رحم، مرتبط می­باشد. بیش از 25 % از زنان 59-14 ساله، آلوده به این ویروس هستند [1]. HPV، دارای یک DNA دورشته و بیش از 100 ژنوتیپ مختلف است که تقریباً، 40 تا از این ژنوتیپ­ها، می­توانند دستگاه تولیدمثلی را آلوده کنند [2]. از نقطه ­نظر زیست ­شناختی، ما می­دانیم که انواع خاصی از HPV، ارتباطی قوی با تغییرات کروموزومی، به ویژه در بخش­های واجد ژن­های سرکوب­ کننده ­ی توموری دارند. در واقع، این تغییرات، ارتباطی قوی با سرطان دهانه ­ی رحم، دارا می­باشند. با وجود اینکه تکوین سرطان، فرآیند پیچیده­ ای است، این مسیر، از شخصی به شخص دیگر، متفاوت است و هر عفونت مزمن HPV، به سرطان، پیشرفت نمی­کند [3]. انواع اونکوژنیک HPV، می­توانند با ژنوم میزبان، یکپارچه شوند و عفونت پایداری ایجاد کنند که دارای پتانسیل ایجاد بدخیمی است.  HPV تمایل دارد که در ناحیه ­هایی به نام "نواحی تغییرشکل"[1]، که یک نوع از اپیتلیال، در مجاورت نوع دیگری از اپیتلیال قرار دارد، ایجاد عفونت کند [4]. گونه­ های  ویروس HPV، از طریق ارتباط جنسی و تماس مستقیم اپیتلیال به اپیتلیال، منتقل می­شود. اثبات شده است که این ویروس، حتی از راه فعالیت جنسی بدون دخول نیز منتقل می­شود. حتی ممکن است HPV، در هنگام زایمان، از مادر به فرزند، منتقل شود. انتقال از طریق مخاط دهانی و عفونت ­های سر و گردن نیز، محتمل است. تظاهرات بالینی HPV، از جراحت­های پوستی خوش­خیم تا سرطان­های بدخیم مقعدی-تناسلی[2] و سر و گردن، را شامل می­شود. ژنوتیپ­ های پرخطر HPV با سرطان­های مقعدی-تناسلی و ژنوتیپ­های کم خطر آن، با تکوین نئوپلازی و زگیل­های تناسلی، مرتبط هستند. حضور HPV، برای تکوین سرطان دهانه ­ی رحم الزامی است اما برای اینکه جراحت­ها، بدخیم شوند، این عفونت باید سال­ها، دوام داشته باشد. HPV-16 و HPV-18، با 70 % از کارسینوماهای سلول مکعبی و 86 % از آدنوکارسینوماهای دهانه­ ی رحم، مرتبط هستند. این ژنوتیپ­های کوچک، در سرطان­های آلت تناسلی مردانه و زنانه، مقعد، واژن، و همچنین، سرطان­های سلول مکعبی ملتحمه، دهان، اوروفارینکس، لوزه ها و حنجره، نیز، دخیل هستند. 6 ژنوتیپ HPV (HPV-31, -33, -35, -45, -52, -58)، دلیل 20 % دیگر از سرطان­های دهانه ­ی رحم، در سرتاسر جهان هستند. عفونت­های HPV-6 و HPV-11، دلیل 90 % از زگیل­های تناسلی و پاپیلوماتوس تنفسی راجعه، هستند [2].

[1] transformation zones

[2] anogenital

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *