دانلود کتاب 60 بازي به ياد ماندني فيشر ویرایش جدیدBobby Fischer My 60 Memorable Games

دانلود کتاب 60 بازي به ياد ماندني فيشر ویرایش جدیدBobby Fischer My 60 Memorable Games

My 60 Memorable Games: chess tactics, chess strategies with Bobby Fischer (Batsford Chess) Kindle Edition

کتاب 60 بازی به یاد ماندنی فیشر

فرمت : PDF,PGN

انشارات:باتسفورد 2012

Batsford (December 18, 2012

نسخه اورجینال با قابلیت کپی و ترجمه صفحات

بازدید برخی ازصفحات در سایت آمازون

 

فیشر شطرنجبازی بزرگ و در زمان خود سرآمد دیگران بود

او ظرفیتی بی پایان برای کار بر روی شطرنج داشت و وقت و انرژی بی حد و حصری را صرف شطرنج می کرد . از تورنمنت روزنوالد 1975 تا رویارویی قهرمانی جهان 1972، او بازی های فوق العاده ای را ارائه نمود که همگی از گوهرهای گنجینه شطرنج به شمار می آیند. این بازی ها می توانند زینت بخش هر کتاب شطرنج باشند و به ارزش های آموزشی و هنری آن بیافزایند .

 

در کتاب « شصت بازی به یاد ماندنی من » فیشر بازی هایی را برگزیده و تفسیر کرده است که برجستگی خاصی در خاطر وی داشته اند. اما این به این معنی نیست که او فقط پیروزی های خویش را آورده باشد، برعکس او سه شکست و چندین مساوی خود را نیز آورده است !  بازی هایی که همگی از کیفیت بالایی برخوردارند و در مقابل حریفان بسیار متنوعی انجام گرفته اند :

 

شش قهرمان جهان - اویوه ، باتوینیک، اسمیلوف، تال، پتروسیان و اسپاسکی -  دو سلطان بی تاج و تخت - کرس و کورچنوی – و نوابغی چون رشفسکی، نایدروف، لارسن و گلیگوریچ، به علاوه بسیاری دیگر از استاد بزرگ های مطرح آن روزگار .

در این کتاب بحث های دقیق گشایشی، وسط بازی های استراتژیک، وسط بازی های تاکتیکی، ترکیب های خیره کننده، آخربازی های آموزنده و تفسیرهای دقیق، به خوانندگان نشان می دهد که فیشر برای تعالی در شطرنج، چه شیوه ای را در پیش گرفته بود، شیوه ای که تمامی شطرنجبازان، به ویژه جوانان می توانند آن را الگوی خود قرار دهند.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *