دانلود پروژه پیاده سازی الگوریتم دایجسترا و آ* (آ استار) به صورت گرافیکی با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ

دانلود پروژه پیاده سازی الگوریتم دایجسترا و آ* (آ استار) به صورت گرافیکی با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ

دانلود سورس کد روش Dijkstra's algorithm و A* search algorithm

موضوع پروژه: کدنویسی الگوریتم های دایجسترا و آ* برای مسیر یابی بین دو نقطه بر روی یک صفحه دلخواه

زبان برنامه نویسی: Csharp (سی شارپ دات نت)

محیط برنامه نویسی: Visual Studio 2012

توضیحات:

در علوم کامپیوتر، الگوریتم A* یک الگوریتم کامپیوتری است که به طور وسیع در پیمایش گراف و یافتن مسیر بین دو نقطه که گره نامیده می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به علت عملکرد و دقت بالای این الگوریتم استفاده گسترده‌ای از آن می‌شود. پیتر ای هارت (به انگلیسی: Peter E. Hart)، نیلز نیلسون (به انگلیسی: Nils Nilsson) و برترام رافائل (به انگلیسی: Bertram Raphael) اولین کسانی بودند که آن را در سال ۱۹۶۸ میلادی شرح دادند. این الگوریتم درواقع تعمیمی از الگوریتم دیکسترا می‌باشد. A* با استفاده از آروین(heuristic) عملکرد بهتری نسبت به زمان به دست می‌آورد.

در نظریه گراف، الگوریتم دیکسترا (به انگلیسی: Dijkstra's algorithm) یکی از الگوریتم‌های پیمایش گراف است که توسط دانشمند هلندی علوم رایانه، اِدْسْخِر دیْکْسْترا در سال ۱۹۵۹ ارایه شد.

این الگوریتم یکی از الگوریتم‌های پیمایش گراف است که مسئلهٔ کوتاه‌ترین مسیر از مبدأ واحد را برای گراف‌های وزن‌داری که یال با وزن منفی ندارند، حل می‌کند و در نهایت با ایجاد درخت کوتاه‌ترین مسیر، کوتاه‌ترین مسیر از مبدأ به همهٔ رأس‌های گراف را به دست می‌دهد. همچنین می‌توان از این الگوریتم برای پیدا کردن کوتاه‌ترین مسیر از مبدأ تا رأس مقصد به این ترتیب بهره جست که در حین اجرای الگوریتم به محض پیداشدن کوتاه‌ترین مسیر از مبدأ به مقصد، الگوریتم را متوقف کرد.

الگوریتم دیکسترا یکی از الگوریتم‌های مورد استفاده برای محاسبه کوتاه ترین مسیر تک منبع (single-source shortest path) است و مشابه الگوریتم پریم می‌باشد در صورتی که گراف یال با وزن منفی داشته باشد، این الگوریتم درست کار نمی‌کند و می‌بایست از الگوریتم‌های دیگر نظیر الگوریتم بلمن-فورد که پیچیدگی زمانی آنها بیشتر است استفاده کنیم.

خط مشی الگوریتم دیکسترا، مشابه با روش حریصانهٔ استفاده شده در الگوریتم پریم برای پیدا کردن زیر درخت فراگیر بهینه است.

نمونه تصویر برنامه:

آنچه تحویل داده می شود:

1. کد منبع برنامه یافتن کوتاه ترین مسیر طبق تصویر نمونه به زبان سی شارپ به صورت فرم اپلیکیشن قابل اجرا در محیط Visual Studio 2012 و نسخه های بالاتر (این کدها تست شده و 100 درصد به صورت تضمینی قابل اجرا می باشند)

پیدا کردن مسیر بین دو نقطه با استفاده از چهار الگوریتم زیر قابل انجام است:

1. الگوریتم دایجسترا

2. الگوریتم آ استار یا Manhattan

3. الگوریتم دایجسترا دو طرفه

4. الگوریتم آ استار دو طرفه یا منهتن دو طرفه

می توانید به راحتی موانع مورد نیاز خود را با کلیک های راست و چپ بر روی صفحه قرار دهید و صفحه مورد نظر خود را بسازید و سپس الگوریتم انتخابی را اجرا نمایید.

توجه توجه: در صورتی که بخواهید ما میتوانیم یک ویدئوی آموزشی که در آن به طور کامل کدهای برنامه نویسی توضیح داده شده اند تنها با قیمت 50 هزار ضبط نموده و در اختیارتان قرار دهیم.

مناسب برای دانشجویان کارشناسی (لیسانس) و کاردانی و دیپلم هنرستان

 می توان به عنوان پروژه دروس کارشناسی یا کاردانی یا دیپلم، دروسی مانند هوش مصنوعی، طراحی الگوریتم ها، Artificial Intelligence، آزمایشگاه هوش مصنوعی، شبکه های کامپیوتری، آزمایشگاه شبکه های کامپیوتری، ساختمان داده ها

 

توجه توجه توجه: هرگونه کپی برداری و فروش فایل های فروشگاه برکت الکترونیک (به آدرس ebarkat.ir یا codes.sellfile.ir) در فروشگاه های دیگر شرعاً حرام است، تمامی فایل ها و پروژه های موجود در فروشگاه، توسط ما اجرا و پیاده سازی و یا از منابع معتبر زبان اصلی جمع آوری شده اند و دارای حق کپی رایت اسلامی می باشند.

از پایین همین صفحه (بخش پرداخت و دانلود) می توانید این پروژه را خریداری و دانلود نمایید.

کد محصول 30093

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *