دانلود پاورپوینت مبانی و عوامل موثر در رویکرد نظام مالکیت فکری

دانلود پاورپوینت مبانی و عوامل موثر در رویکرد نظام مالکیت فکری

دانلود پاورپوینت مبانی و عوامل موثر در رویکرد نظام مالکیت فکری

تعداد اسلاید: 26

فرمت: pptx پاورپوینت

قابلیت ویرایش: دارد

 

فهرست:

چکیده
مقدمه
مبانی مالکیت فکری
مبنای کار
دیدگاه جان لاک
مبنای منفعت
استدلال نورهانس
نظریة بهینه‌سازی بهره‌وری
مبنای شخصیت
نظریه کانت
حقوق اقتصادی
حقوق اخلاقی
نقش مبانی در مدت حمایت از حقوق پدیدآورنده
تأثیر مبانی در اصالت اثر
تأثیر مبانی در زمان شروع حمایت
مالکیت ادبی و صنعتی
مالکیت ادبی ـ هنری و حقوق مرتبط
تأثیر مبانی در انتقال حقوق مالکیت فکری
نظریة شخصیت
وضعیت شخصیت حقوقی به عنوان پدیدآورنده
رقابت غیرمنصفانه
توهین
نتیجه‌گیری

 

قسمتی از متن:

مبنای مالکیت فکری، بخشی از مباحث فلسفة مالکیت فکری است که در آن پاسخ به چرایی مشروعیت مالکیت فکری داده می‌شود. تحلیل مبنا، تنها به یافتن دلیل مشروعیت مالکیت فکری منحصر نمی‌گردد، بلکه بر نظام مالکیت فکری، تقسیمهای آن، حقوق مترتب بر پدیدة فکری، شرایط حمایت و اموری از این قبیل تأثیرگذار است. نوشتار حاضر تلاش می‌کند با مرور بر مهم‌ترین مبانی مالکیت فکری، تأثیر آن را بر نظام مالکیت فکری بیابد.
مالکیت فکری مجموعة قواعدی است که با شناسایی حق پدیدآورنده بر پدیدة فکری، روابط میان پدیدآورنده، مصرف‌کننده، تولیدکننده و ناشر را در دو حوزة مهم ادبی ـ هنری و صنعتی بیان می‌کند. نظامهای حقوقی مهم هرچند در اصل شناسایی حق پدیدآورنده اختلاف چندانی ندارند و همه بر حمایت از وی تأکید می‌کنند، اما آنها در اصطلاحات، عناوین، تقسیمات، حقوق ، مدت حمایت از آن و امور دیگر وحدت نظر ندارند. بسیاری از این اختلافات ریشه در مبانی و زیر ساختهایی دارد که نظامهای مالکیت فکری بر آنها بنا شده است، زیرا علاوه بر ضرورتها و نیازها، مبانی نظری چه به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم بر شکل‌گیری، توسعه و تعمیق مالکیت فکری اثر داشته است، به طوری که بدون شناخت مبانی نظری مالکیت فکری، نمی‌توان بر ابعاد مختلف نظام مالکیت فکری احاطه یافت.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *