دانلود پاورپوینت كاربرد فناوري اطلاعات در پزشكي

دانلود پاورپوینت كاربرد فناوري اطلاعات در پزشكي

مقدمه

پيدايش اينترنت و گسترش آن نه تنها تغييرات زيادي را در زمينه‌هاي گوناگون علم و صنعت، ايجاد كرده است بلكه به نحوي گسترده، راه‌كارهاي عملي خود را در زمينه‌هاي زندگي اجتماعي مانند: پست الكترونيك، خريد الكترونيك، دولت الكترونيك، بانكداري الكترونيك و هم چنين سلامت و بهداشت الكترونيكي يافته است. تحولي كه مي‌تواند به عنوان وسيله‌اي كارآمد در ارايه مراقبت‌هاي بهداشتي با كيفيت به افراد به خصوص در مواقع بحراني كه استفاده از زمان حرف اول را مي‌زند به كار رود.

 تعریف و اصطلاحات

امروزه يكي از موضوعات يكي از موضوعات مطرح و بحث برانگيز بسياري از سمينارها و مباحث علمي «telemedicine» يا درمان از راه دور مي‌باشد. اين كلمه از «tele» به معناي «فاصله» و «medicine» به معناي «درمان و طب» گرفته شده است.
«Telemedicine» بيشتر به فعاليت‌هاي مربوط به مراقبت از بيماران توجه دارد و «telehealth» بيشتر، انواع فعاليت‌هاي مرتبط با سلامتي و تندرستي را شامل مي‌شود.
و همين طور«Ehealth» يا «سلامت الكترونيك». تعريفي براي اين واژه‌ها ارايه شده است كه مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:
«telemedicine»: استفاده از فناوري پيشرفته به منظور انتقال اطلاعات و آگاهي دادن به منظور تشخيص پزشكي، درمان، و مراقبت بيمار و آموزش‌هاي از راه دور كه در ارتباط با سلامت باشد.

مقدمه

تعاريف و اصطلاحات:

ترس از بروز خطاهاي پزشكي

مراجع

 

این فایل به صورت پاورپوینت و در 11 صفحه ارائه شده است.

 

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *