دانلود پاورپوینت زیست شناسی پایه دهم گفتار 3 زیست شناسی در خدمت انسان

دانلود پاورپوینت زیست شناسی پایه دهم گفتار 3 زیست شناسی در خدمت انسان

دانلود پاورپوینت زیست شناسی پایه دهم گفتار 3 زیست شناسی در خدمت انسان

فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد اسلاید: 31

قابلیت ویرایش دارد.

 

 

 

زیست شناسی در خدمت انسان

علم زیست شناسی با روش‌های مختلف در افزایش تولید مواد غذایی به بشریت کمک کرده است. در خصوص مبارزه با بیماری‌ها و حفظ محیط زیست، پیشرفت‌های بیولوژیکی در زمینه‌ی غذا و سلامتی به بالا رفتن سطح زندگی بشر منجر شده است.

کنترل بیولوژیکی

استفاده از مواد شیمیایی مشکلات مسمومیتی برای انسان‌ها و آلودگی محیط‌زیست را نیز ایجاد می‌کند. علاوه بر این، شانس مقاومت حشرات در برابر این مواد شیمیایی وجود دارد. کنترل بیولوژیکی (کنترل با استفاده از برخی از موجودات زنده) تمام خطرات را از بین می‌برد. در کنترل بیولوژیکی، آفات با استفاده از برخی از موجودات زنده که با آن‌ها رقابت می‌کنند یا حتی آن‌ها را می‌خورند نابود می‌شوند. شته‌ای که به درخت گردو حمله می‌کند، به صورت بیولوژیکی بوسیله‌ی یک زنبور عسل کنترل می‌شود و شته از بین می‌رود. بعضی از باکتری‌ها به عنوان کشنده‌ی حشرات استفاده می شوند. می‌توان با استفاده از روش‌های مناسب کنترل بیماری‌ها، کنترل مؤثر بیماری‌های خاص و شدید یا بیماری‌های شایع گیاه را به دست آورد. چنین رویکرد کنترل بیماری “مدیریت یکپارچه بیماری” است. این شرایط مرهون استفاده از پیشرفت زیست شناسی می‌باشد.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *