دانلود پاورپوینت روش تحقیق تداومی ومقطعی

دانلود پاورپوینت روش تحقیق تداومی ومقطعی

 

دانلود پاورپوینت روش تحقیق تداومی ومقطعی

 

فرمت فایل: پاورپوینت PPTX

 

تعداد اسلاید: ۲۰

 

قابلیت تغییر و ویرایش: دارد

 

دارای متن است.

 

بخشی از پاورپوینت:

*مفهوم تحقیق

¨واژه تحقیق از زبان عربی گرفته شده و به معنی رسیدگی، پژوهش، مطالعه حقیقت و واقعیت است. واژه Research در زبان انگلیسی نیز به معنی تجسس و جستجوی مجدد، بازرسی وکاوش دقیق است. دلاور (1366) تحقیق را کاربرد روش های علمی برای حل یا مساله و یا پاسخگویی به یک سؤال تعریف کرده است. خلیلی شورینی (1375) تحقیق را عملی منظم، منطقی و دقیق برای دست یازیدن به حقایق، دانش نو و ارتباط آن با کل زندگی تعریف کرده است. برنزوگرو (1999) تحقیق را تلاش منظم برای تولید دانش نو یا تایید و اصلاح دانش موجود می دانند. هدف غایی پژوهش تولید یک گنجینه علمی در هر حرفه و رشته است.
 
*اهداف تحقیق
¨تحقیق به منظور پاسخ به یک پرسش یا یافتن راه حلی جهت رفع مشکل انجام می شود. پرسش های تحقیق در سطوح مختلفی مطرح می شود براساس این سطوح می توانیم اهداف تحقیق را شامل توصیف پدیده ها، توضیح، پیش بینی و کنترل بدانیم .
 
*انتخاب مسأله تحقیق
¨بشر همواره برای درک بهتر دنیای اطراف با سئوالات متعددی روبرو بوده است. این توانایی برای طرح سئوال در مورد پدیده ها و کنجکاوی درباره رویدادها، گام اول در فرآیند تحقیق است. پژوهش واقعی، صرفاً جمع آوری مقداری اطلاعات نیست، بلکه یافتن پاسخی برای یک پرسش یا راه حلی برای مشکلات است. اولین مرحله تحقیق احساس وجود یک مشکل است به این معنی که پژوهشگر در کار خود بامانع یا مشکلی روبروست یا پرسشی برایش مطرح شده که در پاسخ به آن تردید و ابهام وجود دارد. بدون وجود یک موضوع مشخص ومعین، نمی توان هیچ فعالیت تحقیقی را شروع کرد. انتخاب موضوع تحقیق مرحله مهمی در شروع فعالیت تحقیق است و باید با دقت و تعمق انجام شود.
 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *