دانلود پاورپوینت حرکت بدن(فصل 5 علوم تجربی پایه پنجم)

دانلود پاورپوینت حرکت بدن(فصل 5 علوم تجربی پایه پنجم)

پاورپوینت حرکت بدن از کتاب علوم تجربی پایه پنجم تهیه در 24 اسلاید و با فرمت قابل ویرایش برای ارائه در سمینارهای کلاسی تهیه شده است.

بخش هایی از پاورپوینت

اسلاید اول

علیرضا و همکلاسی هایش ورزش می کنند.آنها خم میشوند، میدوند،به توپ ضربه میزنند و آن را پرتاب می کنند.آنها بخشهای گوناگون بدنشان را حرکت میدهند. به نظر شما آنها چگونه حرکت میکنند؟ چگونه دستها و پاهایشان را خم و راست میکنند؟ بازو و ساعد دست خود را لمس کنید. چه چیزهایی را زیر پوستتان حس میکنید؟ ساعد یک دست را روی بازو خم کنید؛ چه تفاوتی را روی بازو و زیر آن احساس میکنید؟
قسمتهای نرم زیر پوست دست،ماهیچه ها و بخش های سفت،استخوان هایتان هستند. وقتی ساعد را خم میکنید،ماهیچه های روی بازو و پشت آن در این حرکت چه تغییری میکنند؟ استخوان ساعد چگونه به حرکت در می آید؟ برای پاسخ دادن به این پرسش فعالیت زیررا انجام دهید.

اسلاید دوم – تصاویر و توضیحات

اسلاید سوم – سیستم حرکتی بدن

سازه اصلی سیستم حرکتی بدن انسان استخوان های او است.این استخوان ها با نظم مشخصی در کنار یکدیگر قرار میگیرند تا سیستم اسکلتی را بسازند. این سازه یک ساختار محکم و مقاوم را ایجاد میکند تا دیگر ارگان ها و اعضای بدن به آن متصل شوند. یا بر روی آن قرار میگیرند و یا در داخل آن. در بعضی قسمت ها مانند مغز یا قفسه سینه استخوان ها اعضاء حیاتی بدن را محصور کرده و از آن حفاظت میکنند.

اسکلت نه فقط چهارچوب و محل اتکای دیگر اعضای بدن است بلکه قابلیت تغییر شکل را دارد. این قابلیت از طریق مفاصل ایجاد میشود. مفصل مکانی است که دو استخوان در کنار یکدیگر قرار گرفته و میتوانند در کنار هم حرکت کنند. پس حرکت مجموعه استخوان ها در کنار هم این قابلیت را به اسکلت میدهد که بتواند دائما شکل کلی خود را عوض کند.

دسته بندی: پاورپوینت

قیمت: 2100

فرمت قابل ویرایش

تعداد اسلاید: 24

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *