دانلود پاورپوینت بهداشت محیط آرایشگاه های زنانه – 40 اسلاید

دانلود پاورپوینت بهداشت محیط آرایشگاه های زنانه - 40 اسلاید

 پاورپوینت بهداشت محیط آرایشگاه های زنانه - 40 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

¢با نگاهی کوتاه بر تعالیم ارزنده و حیات بخش اسلام به خوبی می بینیم که مساله سلامت مردم به عنوان یکی از حقوق مسلمه آنها در یک نظام مبتنی بر مبانی اسلامی مطرح است لذا در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اصول سوم و بیست و نهم و چهل و سوم آن بر ضرورت تامین بهداشت و درمان برای آحاد ملت تاکید نموده است.
¢با اتکاء به حکم « کل مضر حرام » در می یابیم که عدم رعایت موازین بهداشتی که سلامت انسان ها را به خطر می اندازد مانند  بکارگیری  وسایل پزشکی ضد عفونی  نشده ،  قیچی و  تیغ غیر استریل  در آرایشگاهها و امثالهم از نظر دستورات اسلامی خالی از اشکال نیست.
 

موازين بهداشت محيط يك آرايشگاه:

مأخذ: آئين نامه اجرایی قانون اصلاح ماده 13 فانون مواد خوردنی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی

oکلیه متصدیان و کارکنان شاغل  در آرایشگاه  موظفند دوره ویژه  بهداشت عمومی را بترتیبی که    معاونت سلامت  وزارت  بهداشت  درمان و  آموزش پزشکی تعیین  می نماید گذرانده  و گواهینامه  معتبر دریافت دارند.
¢كليه كاركنان ومتصديان موظفند كارت معاينه پزشكي معتبر در محل كارخود داشته باشند.

 

 

مأخذ: آئين نامه اجرایی قانون اصلاح ماده 13 فانون مواد خوردنی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی

oمتصدیان  و کارکنان اماکن و مراکز موضوع  این  آیین نامه موظفند رعایت کامل بهداشت فردی و نظافت عمومی محل کار خود را نموده و به دستورات بازرسین عمل نمایند.
¢كليه كاركنان باید ملبس به روپوش به رنگ روشن وتميزباشند.و جایگاه محفوظ و مناسبی بمنظور حفظ لباس و سایر وسایل در محل داشته باشند.
¢هرآرايشگرمؤظف به داشتن صابون وحوله تميز اختصاصي است.
¢جعبه كمكهاي اوليه درمحل مناسبي نصب شده ومجهزبه وسايل وامكانات لازم باشد.
 
oگرمايش وسرمايش محيط وتهويه به نحوي باشد كه هميشه هواي داخل آرايشگاه سالم وعاري از بو باشد.
oقفسه و ويترين وگنجه ها تميزومجهزبه دروشيشه وقابل نظافت بوده وفاصله كف آنها اززمين از20 سانت كمترنباشد.
oكليه وسايل مورد استفاده ازقبيل حوله،پيش بند، شانه، برس، قيچي، وامثال آنها پس ازتميزكردن به نحو كاملاً مؤثرومناسب ضدعفوني گردد.
o            (ست شخصی توصیه میگردد )
 

مواد 36،37و 39 قانون تعزيرات حکومتی امور بهداشتی و درمانی

  ماده 36 :

  كليه اماكن(از جمله آرايشگاه ها)مجازبه عرضه آن دسته از كالاهاي مشمول قانون مي باشند كه داراي پروانه ساخت معتبرويا مجوز ورود ازوزارت بهداشت ،درمان وآموزش پزشكي باشند.تخلف ازاين امر جرم بوده ومتخلف به مجازات هاي مربوطه محكوم مي شود .

 

¢مرتبه اول-جريمه نقدي ازمبلغ يك هزارتاپنجاه هزارريال.
¢مرتبه دوم-جريمه نقدي ازمبلغ دوهزارتايك صد هزارريال.
¢مرتبه سوم-جريمه نقدي ازمبلغ چهارهزارتا دويست هزارريال.
¢مرتبه چهارم-علاوه برمجازات مرتبه سوم، زندان ازيك تاشش ماه0
¢تبصره :در صورت عدم رفع  نقايص بهداشتي  در پايان  مهلت مقرر ، با لغو پروانه كسب متصدي ويا مسئولين ، محل تعطيل خواهد شد وادامه كار منوط به اخذ پروانه جديد و رفع نقص  مي باشد .
 
¢استریل نمودن تجهیزات چند بار مصرف با استفاده از اتوکلاو و با قرار دادن در داخل پارچه های مخصوص بصورت بسته های مورد استفاده برای هر مشتری لازم است در ضمن در صورت درخواست مشتری عمل استریل کردن در حضور مشتری انجام شود.

 

¢  تولید کرم های دست ساز مختلف و عرضه و توصیه به مصرف آنها به هر شکل و نوع در آرایشگاه ممنوع است.

 

¢کلیه اقلام آرایشی باید دارای مشخصات با این شرح باشند: نام محصول - نام وآدرس توليدكننده - شرايط نگهداري - مواد متشكله - وزن خالص - شماره ساخت - پروانه بهداشتي وبهره برداري - تاريخ توليد وانقضاء مصرف
 
 
¢محلول هیپو کلریت سدیم که از رقیق کردن سفیدکننده خانگی ( آب ژاول ) که حاوی 5 % کلر است به دست می آید.( 1 قسمت ماده سفید کننده+ 4 قسمت آب ) برای تمیز نمودن سطوح ایده آل می باشد . برای از میان بردن بقایای خورنده ماده سفیدکننده می توان سطوح را بوسیله الکل شستشو داد.

 

¢برای ضدعفونی ابزار و وسایل بایستی آن ها را به مدت 30 دقیقه در محلول هیپو کلریت سدیم رقیق شده قرار داده سپس با آب آن ها را کاملا" شستشو داد.

 

¢محلول بتادین 2/5 % ( 1 قسمت بتادین 10 % + 3 قسمت آب ) به مدت 10 دقیقه
¢
¢

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *