دانلود پاورپوینت برج آزادی

دانلود پاورپوینت برج آزادی

 قسمتی از اسلاید متن پاورپوینت

تعداد اسلاید : 46 اسلاید

دانشگاه مولانا
عنوان:
برج آزادی
حسین امانت حسين امانت به واسطه برخي طرح‌هايش در صف مقدم معماران شاخص معماري ايران قرار گرفته است. اين معمار شهرت و آوازه خود را بابت طراحي بناي يادبود آزادي (شهياد) در تهران بدست آورد. او متولد 1321 شمسي است و بعد از فراغت از تحصيل در رشته معماري دانشگاه تهران در مسابقه‌اي جهت طراحي بناي يادبود آزادي برگزار شده بود شركت كرد و طرح خود را ارائه داد. مسابقه‌ي مذبور در سطح ملي برگزار شده بود كه امانت در آن برنده شد. اين پروژه اولين پروژه معماري امانت بود كه در سال 1350 شمسي افتتاح شد كه تفكرات اين معمار كه تلفيقي از سنت و مدرنته است را مي‌توان در آبنماهاي اين بنا يافت كه الهامي از آبنماهاي باغ فين كاشان است. اين معمار 29 ساله بعد از اين پروژه بناهاي باشكوه ديگري كه در آنها نيز اصول معماري شرقي و هندسه و معماري سنتي ايران به چشم مي‌خورد بر عهده گرفته است. از اين پروژه‌ها مي‌توان به دانشگاه شريف، ساختمان سازمان ميراث فرهنگي، ساختمان موزه پاسارگاد (شيراز)، ساختمان دبيرستان البرز، سفارت ايران در بيجينگ چين و طراحي چند كارخانه در داليان چين و پروژه‌هاي مهم ديگر نام برد.
اين معمار هم اينك در كانادا زندگي مي‌كند و پايه گذار شركت بين المللي آرك- ديزاين در اين كشور است. شركتي كه بيش از بيست سال است كه به فعاليت خود ادامه مي‌دهد. اين شركت در پروژه‌هاي خود در سراسر دنيا ثابت كرده است كه به معماري به عنوان يك هنر سرآمد و ناب و نه صرفا يك فعاليت تجاري نگاه مي‌كند و از اين رو توانسته پروژه‌هاي متنوعي را با رضايت كامل مشتريان طراحي و اجرا كند. برج آزادی 1- معرفی کلی ميان آن همه ازدحام و ترافيك هنوز هم دروازه غربي تهران قديم با عرض 62 متري خود شاهكاري از معماري ايراني و اسلامي را با شكوهي بي‌نظير به نمايش گذارده است. بي شك مي‌توان برج آزادي را مجموعه‌اي كم نظير از هماهنگي معماري سنتي و معماري مدرن دانست كه شامل بهترين سبكهاي معماري دوران قبل از اسلام و بعد از اسلام مي‌باشد.
بناي برج آزادي يادبود مجال و با شكوه هنر معماري ايراني،‌دوران حماسي و تاريخي ايرانيان مسلمان را به زيبايي و استواري هر چه تمامتر به تصوير كشيده است. طراحي و ساخت اين بنا كه يكي از عوامل جذب توريست از كشورهاي ديگر به اين سرزمين بوده و هست در سال 1968 ميلادي (1347 شمسي) در طي يك مسابقه معماري در ايران آغاز شد و با پذيرفتن طراحي و ماكت پيشنهادي مهندس حسين امانت مراحل ساخت بنا دنبال گرديد.
بناي يادبود آزادي پيش از انقلاب بناي شهياد نام داشت و به پاس مجاهدتها و جانفشاني هاي مردم تهران براي سرنگوني رژيم شاه و رهايي از يوغ استبداد و بردگي، بناي آزادي نام گرفت.
اين برج، دروازه ورودي تهران بوده است در اوايل دهه پنجاه زمان احداث برج ميدان شهياد (ميدان آزادي) دو لبه غربي ورودي شهر تهران قرار داشت براي مسافراني كه از غرب كشور و يا از طريق فرودگاه مهر آباد وارد تهران مي‌شدند برج آزادي اولين بنايي بود كه از شهر تهران مي‌ديدند در مواقع بازديد مقامات عالي رتبه خارجي از ايران نير گاها شهردار وقت كليد طلايي شهر تهران را در زير اين برج به آنها اهدا مي‌كرد، به اين عنوان كه آنها ميهمان نيستند.

 

فرمت فایل : پاورپوینت

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *