دانلود پاورپوینت اثرات مثبت ماساژ درمانی در زنان

دانلود پاورپوینت اثرات مثبت ماساژ درمانی در زنان

دانلود پاورپوینت اثرات مثبت ماساژ درمانی در زنان

 

فرمت فایل: پاورپوینت PPTX

 

تعداد اسلاید:۱۲

 

قابلیت تغییر و ویرایش: دارد

 

دارای متن است.

 

بخشی از پاور پوینت:

*چکیده

´با افزایش امید به زندگی، بروز تظاهرات ناخوشایند یائسگی نیز افزایش می یابد. اثرات فقدان عملکرد تخمدان شامل کاهش پیشرونده در ترشحات هورمونی استروئیدی، تغییرات اندازه پستان، نشانه های عروقی، اضطراب، افسردگی، و اختلالات خواب می شود. بی خوابی که نتایج فیزیولوژیک دارد و می تواند منجر به افت کیفیت زندگی گردد، در زنان پس از یائسگی شایع می باشد. هورمون درمانی به طور وسیعی برای کاهش نشانه های یائسگی مورد استفاده قرار می گیرد، اما در سالهای اخیر به واسطه گزارش بروز عوارض قلبی عروقی و افزایش سرطان، استفاده از آن زیر سوال رفته است. این بحث منجر به تمایل معنی داری به درمان های غیر هورمونی در بین پزشکان و بیماران گردید. مطالعات قبلی ما اثر مثبت ماساژ درمانی بر نشانه های یائسگی را نشان داده است. ما این فرضیه را کاوش کردیم که ماساژ درمانی از طریق ایجاد تغییرات التهابی و ایمونولوژیک منجر به ایجاد اثرات مفید در زنان پس از یائسگی خواهد گردید. نتایج اخیر حاصل از خود گزارشی پرسشنامه ها، بهبود در الگوی خواب و کیفیت زندگی پس از ماساژ درمانی را نشان داده است. این یافته ها بیانگر اثر بخش بودن ماساژ درمانی برای درمان نشانه های پس از یائسگی به ویژه بی خوابی هستند و اشاره بر این دارد که این یک مسیر امید بخش از تحقیق می باشد.
 
 
*مقدمه
´واژه ماساژ Massage از لغت فرانسوی Masser به معنای ماساژ دادن و از واژه یونانی Masso به معنای مشت و مال با دست ها اقتباس شده است. ماساژ دادن از گذشته های بسیار دور در بین ملل مختلف رایج بوده است. در طب سنتی ایران از واژه دلک به معنای مالش دادن یا ماساژ یاد شده است.
´ماساژ کارکردهای مختلفی دارد که یکی از مهمترین آنها ماساژ ورزشکاران است که در علم تربیت بدنی به آن ماساژ ورزشی گفته میشود. اهمیت این رشته در بین تیم های ورزشی چنان است که امروزه کمتر تیم ورزشی معروف است که ماساژور مخصوص ورزشی نداشته باشد. قرنها پیش از توجه به ماساژ ورزشی، پزشک و دانشمند بزرگ ایرانی ابن سینا در کتاب معروف خود قانون در مورد ماساژ دادن به ورزشکاران توصیه های جالبی کرده است. مقایسه موضوع ماساژ دادن در کتاب قانون ابن سینا با منابع جدیدی که در مورد ماساژ ورزشی مطلب نوشته اند به ما نشان می دهد که علم جدید تربیت بدنی تا چه اندازه وامدار ابن سینا است چنانکه هنوز کتاب قانون در بسیاری از دانشگاههای معتبر جهان تدریس میشود.
 
*تعاریف
´روش هاي غير دارويي تسكين درد داراي مزاياي زيادي از جمله نداشتن عوارض جانبي بر مادر و جنين عدم تداخل در سير ليبر و حتي خوشايند بودن براي مادر و جنين ميباشد. اين روش ها شامل آرام سازي عضلاني ،تكنيك هاي تنفسي، طب فشاري، آب درماني، موسيقي درماني، لمس درماني و ماساژ درماني است. صدها سال است كه در برخي فرهنگ ها از لمس و ماساژ به هنگام زايمان استفاده ميشود. ماساژ درماني يك هنر علمي است كه با اعمال تكنيك هاي دستي و نظام مند بر روي بافت نرم سطحي پوست، عضلات، تاندونها، ليگامان ها و فاشيا و بكارگيري دست، پا، زانو و ساعد همراه است. ماساژ با مكانيسم آزاد سازي اندورفين ها و كنترل دريچه عصبي و كاهش ايسكمي از طريق افزايش و تقويت گردش خون موضعي و ايجاد آرامش در عضله اسكلتي از طريق تحريك سمپاتيك عمل كرده و باعث آرام سازي عضلاني مي شود. چن در مطالعه خود با انجام ماساژ، درد زايمان را در سه فاز تاخيري، فعال و انتقالي مورد ارزيابي قرار داد و مشاهده نمود كه گروه هاي ماساژ داراي كنش هاي درد پايين تري در سه فاز بودند.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *