دانلود مقاله هپاتيت ويروسي

دانلود مقاله هپاتيت ويروسي

بيماري هپاتيت از جنبه‌هاي گوناگوني اهميت دارد. سؤالات متعددي كه در اذهان عمومي و بيماران وجود دارد لزوم تدوين كتاب حاضر را رقم زد. در اين كتاب سعي شده هم از جنبه آگاهي اجتماعي موضوعاتي مطرح شود و هم از ديدگاه بيماران پرسش‌هايي مهم مطرح و پاسخ داده شود.

آموزش‌هاي پراكنده فعلي كه توسط رسانه‌هاي جمعي منتشر مي‌شوند در سطح جامعه زنگ خطر را به صدا در آورده‌اند. در بسياري از برخوردهاي روزمره سؤالات مختلفي مطرح مي‌شود. اين سؤالات بيشتر حول و حوش جنبه‌هاي كلي نظير علائم هپاتيت، راه‌هاي پيشگيري و قابل درمان بودن آن است. در اين كتاب سعي شده راه‌هاي انتقال بيماري كاملاً توضيح داده شود تا با رعايت اصول پيشگيري از گسترش بيماري جلوگيري گردد. توجه به علائم اوليه گفته شده در سطح جامعه باعث مراجعه سريعتر به پزشك و در نتيجه تشخيص سريعتر مي‌شود كه مسلماً درمان به موقع نتايج بهتري داشته و از به وجود آمدن عواقب خطرناك هپاتيت جلوگيري مي‌كند.

مطالعه اين كتاب سطح دانش عمومي مردم را نسبت به بيماري هپاتيت بالا برده و ترس‌هاي بي‌موردي كه ناشي از اطلاعات ناقص در اين زمينه مي‌باشد را از بين مي‌برد.

هدف مهم اين كتاب بجز افزايش دانش عامه مردم، پاسخ به سؤالات متعدد بيماران هپاتيتي است. بيش از 5% مردم جامعه خود به نحوي آلوده به ويروس‌هاي هپاتيت هستند كه با در نظر گرفتن اعضاي خانواده‌هاي آنها، اين بيماري مسئله مبتلا به بيش از ده ميليون نفر در كشور ماست. طبيعي است اين عده كثير به اطلاعات بيشتري در مورد بيماري خود نياز دارند و تلاش شده در اين كتاب سؤالات مهم افراد آلوده بررسي و پاسخ داده شده است. به ويژه بحث جامعي در مورد افراد ناقل شده و زندگي آنها از جنبه‌هاي گوناگون مثل تغذيه، فعاليت‌هاي اجتماعي، ازدواج، بچه‌دار شدن و روابط خانوادگي و دوستانه بررسي شده است. درمان‌هاي دارويي مختلف به تفصيل شرح داده شده و منافع و مضرات هر يك برشمرده شده است. پس از مطالعه اين كتاب در خواهيد يافت چرا در برخي افراد فقط توصيه به پيگيري مي‌شود و در گروه ديگر دارو تجويز مي‌گردد.

شامل 98 صفحه فایل word قابل ویرایش

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *