دانلود مقاله ساختار بلوتوث

دانلود مقاله ساختار بلوتوث

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 29

 

موضوع:

” بلوتوث “

فهرست مطالب

عنوان صفحه

مقدمه 3

چكيده

تاریخچه بلوتوث ………………………………………………………………………………………….. 4

پيكونت ……………………………………………………………………………………………………..

پروتكل هاي هسته اي بلوتوث …………………………………………………………………………..

امنيت بلوتوث ……………………………………………………………………………………………..

ساختار امنيت ……………………………………………………………………………………………..

سطح امنيت دستگاه ………………………………………………………………………………………

سطح امنيت خدمات ………………………………………………………………………………………

شيوه هاي برقراري ارتباط ……………………………………………………………………………….

مقايسه بلوتوث و آي-آر-دي-اي …………………………………………………………………………

آينده بلوتوث ………………………………………………………………………………………………..

منابع ………………………………………………………………………………………………………..

مقدمه:

اجازه بدهید بررسی سیستم بلوتوث را با مروری سریع بر دستاوردها و اهداف آن آغازنماییم.واحدپایه در سیستم یک (پیکونت)است که از یک گره اصلی و حداکثر (گره پیرو فعال)به فاصله ده متر تشکیل شده است.در یک فضای بزرگ واحدمی توان چندین پیکونت داشت وحتی می توان آنها را از طریق یک گره که نقش پل ایفا می کندبهم متصل کرد.به مجموعه ای از پیکونت های متصل بهم اصطلاحا “شبکه متفرق” می گویند.

در یک پیکونت علاوه بر هفت گره فعال پیرو می تواندتا 255گره غیرفعال وجودداشته باشد.اینها دستگاههایی هستند که گره اصلیآنها را درحال استراحت وکم توان واردکرده تامصرف باطری آن کاهش یابد.یک ایستگاه درحال غیرفعالهیچ کاری نمی تواند انجام بدهدبه جز آنکهبه سیگنال فعال سازیخود یا سیگنال Beaconکه از گره اصلیمی رسدپاسخ بدهد.به غیر ازاین حالات دوحات میانیدر مصرف توانبه نامهای حالت SNIFF AND HOLDنیز وجوددارد.دلیل اصلی (اصلی/پیرو)آن بودکه طراحان آندر نظر داشتندقیمت کلسیستم بلوتوث پیاده سازی شده بر روی تراشه زیر پنج دلار باشد.نتیجه تصمیم گیری آن است که گره های پیروتقریبا غیرهوشمند و ساده هستند واساسا آنچه را که گره اصلیبه آنها دستوربدهداجرا می گنند.یک پیکونت سیستمی مبتنی بر TDMمتمرکز است که در آن هستهمرکزی بر سینگال ساعت نظارت دارد وتعیین می کند که چه دستگاهی و در کدام برش زمانی مخابره داشته باشد.تبادل اطلاعات صرفا بین گره مرکزی و گره های پیرو انجام می شود و ارتباط مستقیم دوگره پیرو (مثلا)دوصفحه کلید یا دوچاپگر) ممکن نیست

تاريخچه بلوتوث

فكر اوليه بلوتوث در شركت موبايل اريكسون در سال 1994 شكل گرفت. اريكسون كه يك شركت سوئدی ارتباطات راه دور است در آن زمان در حال ساخت يك ارتباط راديوئی كم مصرف و كم هزينه بين تلفن های همراه و يك گوشي بيسيم بود.

كار مهندسي در سال 1995 شروع شد و فكر اوليه به فراتر از تلفن های همراه و گوشی های آنها توسعه يافت تا شامل همه انواع وسايل همراه شود، با هدف ساخت شبكه های شخصی كوچك از وسايل مختلف در طول آن زمان اريكسون نام بلوتوث را از نام يك پادشاه دانماركی گرفت كه بين سالهای 940-981 ميلادی می زيست.

تصوير شماره 1-

شاه هرالد بلاتاند دوم (مشهور به بلوتوث) در دوره حكومت خود كه يك وايكينگ بود بطور صلح آميز دانمارك، نروژ شمالي و سوئد جنوبي را با هم متحد كرد (البته با زور و بدون كابل!!!). اين كار به او شهرت يك پادشاه ماهر در ارتباط و مذاكره در تاريخ را داد.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *