دانلود سورس کد پروژه شبیه سازی ماشین تورینگ Turing Machine نظریه زبان ها و ماشین ها به زبان سی شارپ

دانلود سورس کد پروژه شبیه سازی ماشین تورینگ Turing Machine نظریه زبان ها و ماشین ها به زبان سی شارپ

دانلود کد برنامه نویسی شبیه سازی Turing Machine (ماشین تورینگ نظریه زبان ها و ماشین ها)

 

موضوع پروژه: سورس کد برنامه ماشین تورینگ و زبان برنامه نویسی سی شارپ

 

زبان برنامه نویسی: سی شارپ CSharp (C#)

محیط برنامه نویسی: ویژوال استودیو  ( Visual Studio ) ویژال استودیو 2012

توضیحات :

ماشین تورینگ (به انگلیسی: Turing machine) یک دستگاه فرضی است که روی نشان‌های روی یک قطعه نوار بر اساس جدول قوانین دست‌کاری انجام می‌دهد. با وجود اینکه مکانیزم ماشین تورینگ مقدماتی است، مفهومش برای پوشش عملکردهای بسیار پیچیده کافی و گسترده‌است. ماشین تورینگ می‌تواند برای شبیه‌سازی هر الگوریتم کامپیوتری و توضیح نحوه عملکرد یک واحد پردازشگر مرکزی به کار آید. حافظه این ماشین ساختاری بسیار ساده دارد. یعنی می‌تواند بصورت یک آرایه یک بعدی از عناصر (سلولها) باشد که هر یک می‌توانند حافظ تنها یک نماد باشند. این آرایه از هر دو طرف باز و نامحدود است (حافظه بینهایت) و اطلاعات آن می‌توانند به هر ترتیبی فراخوانی شوند.

معرفی ماشین تورینگ توسط دانشمند انگلیسی آلن تورینگ در سال ۱۹۳۶ میلادی، گام دیگری را در مسیر ایجاد و پیدایش ماشین‌های محاسباتی حالات متناهی به نمایش می‌گذارد. رابین گندی یکی از دانشجویان آلن تورینگ و دوست صمیمی تمام عمرش، ریشه‌های نظریه ماشین محاسباتی بابیج(۱۸۳۴) را کاوش کرد و در حقیقت نظریه بابیج را دوباره ارائه کرد:

آنالیز گندی در مورد ماشین تحلیلی بابیج پنج عملیات زیر را توضیح می‌دهد:

۱-عملگرهای ریاضی + و - و *

۲-هر ترتیبی از عملگرها قابل قبول است

۳-تکرار عملگر

۴-تکرار شرطی

۵-انتقال شرطی

ماشین تورینگ عبارت است از یک پنج-تاپل (پنج‌تایی) به‌صورت M = ( Q , Σ , Γ , δ , q 0 ) {\displaystyle M=(Q,\Sigma ,\Gamma ,\delta ,q_{0})\!} ، که در اینجا:

  • M {\displaystyle M\!} برای نمایش مفهوم ماشین انتخاب شده است.
  • Q {\displaystyle Q\!} مجموعه‌ای است متناهی، از حالات داخلی.[۱]
  • Γ {\displaystyle \Gamma \!} مجموعه‌ای متناهی موسوم به الفبای نوار[۲] و حاوی نمادی مخصوص B {\displaystyle B\!} برای نمایش یک فاصلهٔ خالی روی نوار ماشین است.
  • Σ {\displaystyle \Sigma \!} زیرمجموعه‌ای است از Γ − { B } {\displaystyle \Gamma -\{B\}\!} و موسوم به الفبای ورودی. یعنی الفبای ورودی زیر مجموعه‌ای از الفبای نوار است که شامل خالی نیست. نوارهای خالی نمی‌توانند بعنوان ورودی استفاده شوند.
  • δ {\displaystyle \delta \!} عبارت است از یک تابع جزئی،[۳] موسوم به تابع انتقال[۴] از دامنهٔ Q × Γ {\displaystyle Q\times \Gamma \!} به برد Q × Γ × { L , R } {\displaystyle Q\times \Gamma \times \{L,R\}\!} .
  • q 0 {\displaystyle q_{0}\!} حالت شروع نام دارد، یعنی، حالتی از ماشین است که محاسبه را درآن آغاز می‌کنیم.

بطور کلی δ {\displaystyle \delta \!} یک تابع جزئی روی Q × Γ {\displaystyle Q\!\times \Gamma \!} است و تفسیرش عملکرد ماشین تورینگ را بیان می‌کند.

نمونه تصاویر خروجی:

 

ویژگی های این برنامه:

1.دریافت ورودی های ماشین تورینگ و اجرای برنامه و تولید خروجی و نمایش مراحل به صورت جزء به جزء با قابلیت توقف مراحل و اجرای دوباره

2. وجود نمونه مثال های از ورودی ها برای نمایش نحوه اجرا و کارکرد ماشین تورینگ

آنچه تحویل داده می شود:

1. کد برنامه قابل اجرا در ویژال استودیو 2012 به بعد  - خروجی طبق تصویر نمونه آورده شده (این برنامه درVisual Studio 2012 تست شده و 100 درصد به صورت تضمینی قابل اجرا می باشد)

در صورتی که بخواهید می توانیم با قیمتی مناسب داکیومنت توضیحات این پروژه را تهیه کرده و تقدیم نماییم.

مناسب برای دانشجویان کارشناسی (لیسانس) و کاردانی و کارشناسی ارشد

 می توان به عنوان پروژه دروس کارشناسی یا کاردانی یا کارشناسی ارشد، دروسی مانند شبیه سازی کامپیوتری ، شبیه سازی پیشرفته ، شبیه سازی و مدل سازی رایانه ای ، سیستم عامل، نظریه زبان و ماشین ، نظریه زبان ها و ماشین ها ، کامپایلر ، پیتر لینز. «ماشین‌های تورینگ». در مقدمه‌ای بر نظریه زبانها و ماشینها

 پس از خرید از درگاه امن بانکی، لینک دانلود در اختیار شما قرار میگیرد و همچنین به آدرس ایمیل شما فرستاده می شود.

توجه توجه توجه: هرگونه کپی برداری و فروش فایل های فروشگاه برکت الکترونیک (به آدرس ebarkat.ir یا codes.sellfile.ir) در فروشگاه های دیگر شرعاً حرام است، تمامی فایل ها و پروژه های موجود در فروشگاه، توسط ما اجرا و پیاده سازی و یا از منابع معتبر زبان اصلی جمع آوری شده اند و دارای حق کپی رایت اسلامی می باشند.

از پایین همین صفحه (بخش پرداخت و دانلود) می توانید این پروژه را خریداری و دانلود نمایید.

کد محصول 30228

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *