داشبورد مدیریت ثروت و آنالیز ترازنامه شخصی همراه با نمودار و راهنمای کاربردی

داشبورد مدیریت ثروت و آنالیز ترازنامه شخصی همراه با نمودار و راهنمای کاربردی

این داشبورد در کمتر از چند دقیقه، ثروت و دارایی خالص شما را محاسبه کرده و وضعیت دارایی و بدهی شما را بر روی نمودار نشان می دهد. در واقع این داشبورد، ترازنامه شخصی شما را آنالیز کرده و علاوه بر محاسبه سرمایه خالص شما، نسبت های مالی مهمی چون بدهی کل به دارایی کل، بدهی کوتاه مدت به دارایی کل و بدهی کوتاه مدت به دارایی جاری شما را محاسبه می کند. با استفاده از این داشبورد می توانید به نقاط ضعف و قوت خود پی برده و به تصویری روشن از وضعیت ثروت خود دست یابید.

به عنوان مثال می توانید دریابید که آیا در حال افزایش ثروت هستید یا برعکس در بدهی فرو رفته و خالص دارایی شما در حال کاهش می باشد؟
آیا دارایی های جاری شما برای پرداخت بدهی های کوتاه مدت شما کافی هستند یا خیر؟
بدهی های بلند مدت خود را از چه منابعی پرداخت خواهید کرد؟ و ...

 

ترازنامه شخصی یعنی چی؟
ترازنامه نام یک صورت مالی می باشد که در انتهای سال مالی، وضعیت دارایی و بدهی های یک شرکت را در یک لحظه خاص نشان می دهد. به عبارت دیگر، ترازنامه عکس وضعیت مالی شرکت در یک زمان خاص می باشد. با وجود اینکه ترازنامه برای شرکت ها نوشته می شود، می توان از آن برای آنالیز دارایی و بدهی های زندگی شخصی خود نیز استفاده نماییم. بسیاری از ما بصورت صد در صد نمی دانیم که چقدر دارایی و بدهی داریم و از آن مهمتر خالص دارایی ما یا همان سرمایه (بدهی - دارایی) چقدر است. ترازنامه شخصی ابزاری است برای آنالیز دارایی ها و بدهی های شخصی شما. این محصول نوآورانه توسط وبسایت www.MBA.SellFile.ir برای اولین بار وارد بازار می شود.

کارکردن با داشبورد مدیریت ثروت و آنالیز ترازنامه شخصی چگونه است؟

کار کردن با این اکسل بسیار راحت و ساده می باشد. کافی است که اعداد دارایی و بدهی (منتهی به یک سال خاص) شخصی خود را در قسمت های خاکستری رنگ وارد کرده تا تمام محاسبات و رسم نمودارها بصورت اتوماتیک انجام شوند.دقت داشته باشید که ترازنامه شخصی، عکس وضعیت مالی شما را در یک لحظه خاص نشان می دهد.

برای راحتی شما، ستون دارایی ها به دو بخش دارایی جاری و غیر جاری تقسیم شده و جلوی هر عنوان، مقدار دارایی خود را بر حسب تومان وارد کنید. دارایی (مخارج با منفعت بلند مدت = بالای یکسال) یعنی هر آنچه که شما دارید و ممکن است بابت آن بدهی داشته و یا نداشته باشید. دارایی جاری مانند پول نقد در بانک، سکه و ... از قابلیت نقدشوندگی بالایی برخوردارند و آن ها را بسرعت می توانید به پول نقد تبدیل کنید. بر عکس دارایی غیر جاری را نمی توان سریع نقد کرد مانند خانه، زمین، ملک و .... (در صورت تمایل نام عناوین در ستون دارایی را می توان تغییر داد).

دقت فرمایید که دارایی یعنی مخارجی که منفعت بلند مدت دارند و با هزینه فرق می کند. هزینه مخارجی هستند که منفعت کوتاه مدت دارند مانند هزینه غذا و پوشاک. خالص درآمد شما (هزینه - درآمد) در انتهای یک سال ممکن است که به حساب بانک شما رفته و یا با آن دارایی مثل اتومبیل خریده باشید وبه هر حال خود را در ستون دارایی ها نمایان می سازد. همچنین اعداد بدهی کوتاه مدت (زیر یک سال) و بدهی های بلند مدت (بالای یکسال) خود را وارد نمایید.(در صورت تمایل نام عناوین در ستون بدهی را می توان تغییر داد)

چگونه نتایج این داشبورد را تحلیل کنم؟

بعد از وارد کردن اعداد در قسمت های خاکستری، داشبورد بصورت اتوماتیک، محاسبات لازم را انجام داده و نمودارها را ترسیم می کند. دقت فرمایید که اعداد نمایش داده شده در نمودارها همگی بر حسب میلیون تومان بوده (1000000 تومان بصورت 1 واحد در نمودارها نشان داده می شود).

در بالای داشبورد، دارایی کل و بدهی کل شما برحسب تومان نشان داده شده و در زیر ستون های دارایی و بدهی نیز می توان نمای گرافیکی از این دو داشت. اختلاف دارایی و بدهی شما، خالص دارایی (سرمایه) شما را می سازند واین همان ثروت واقعی شما در لحظه ای که ترازنامه را نوشته اید، می باشد. هرچه این عدد بزرگتر باشد، ثروت شما بیشتر است.

بسیاری از مردم فکر می کنند که خانه ی 100 میلیون تومانی که بابت آن 20 میلیون تومان به بانک بدهکارند، سرمایه آن هاست در حالی که سرمایه واقعی آن ها نه 100 بلکه 80 میلیون تومان می باشد (20-100 = 80). همچنین نمودار میله ای وسط داشبورد، اعداد دارایی جاری ، غیر جاری و بدهی کوتاه و بلند مدت شما را بصورت گرافیکی بر حسب میلیون تومان نمایش می دهند.

مهمترین قسمت این داشبورد، بخش نسبت های مالی آن می باشد که شامل 3 نسبت ساده ولی پر کاربرد است:

 •  نسبت بدهی کل به دارایی کل = دارایی کل / بدهی کل 
 •  نسبت بدهی کوتاه مدت به دارایی کل = دارایی کل / بدهی کوتاه مدت 
 •  نسبت بدهی کوتاه مدت به دارایی جاری = دارایی جاری / بدهی کوتاه مدت

به عنوان مثال اگر نسبت بدهی به دارایی شما 0.5 می باشد یعنی بابت نصف دارایی خود، بدهی دارید و در واقع مالک واقعی نصف دیگر می باشد. بدیهی است که هرچه این سه نسبت کوچکتر بوده و به سمت صفر میل کنند، خالص دارایی شما بیشتر، بدهی شما کمتر و درکل از ثبات و سلامت مالی بالاتری برخوردار خواهید بود.

در نهایت با استفاده از نمودارها و نسبت های مالی این داشبورد به درک درستی از وضعیت ثروت خود خواهید رسید. همچنین می توانید در سال های آینده این اکسل را پر کرده و با اعداد و نسبت های سال قبل خود مقایسه نموده و روند پیشرفت و یا پسرفت مالی خود را بررسی نمایید.

راهنمای آموزشی همراه داشبورد مدیریت ثروت و آنالیز ترازنامه شخصی، شما را با نحوه استفاده از آن آشنا می کند.

ویژگی های این محصول:

 

 • سادگی و راحتی کار با آن
 • محاسبه دارایی کل و بدهی کل و سرمایه شما (خالص دارایی)
 • محاسبه دارایی جاری و غیر جاری
 • محاسبه بدهی کوتاه و بلند مدت
 • محاسبه نسبت بدهی کل به دارایی کل 
 • محاسبه نسبت بدهی کوتاه مدت به دارایی کل
 • محاسبه نسبت بدهی کوتاه مدت به دارایی جاری 
 • نمایش دارایی کل و بدهی کل بر روی نمودار میله ای بصورت اتوماتیک
 • نمایش دارایی های جاری و غیر جاری و بدهی ها کئتاه و بلند مدت بر روی نمودار میله ای بصورت اتوماتیک
 • قابلیت تغییر نام عناوین ستون دارایی و بدهی بر حسب سلیقه شما
 • تمام محاسبات بصورت لحظه ای و اتوماتیک انجام می شوند
 • عدم نیاز به هیچگونه نرم افزار های جانبی (تنها کافی است که نرم افزار آفیس و اکسل 2007 به بالا روی رایانه شما نصب باشد که امروزه هر رایانه ای دارای مجموعه نرم افزار های آفیس می باشد)
 • عدم نیاز به آشنایی کامل با نرم افزار اکسل
 • عدم نیاز به مفاهیم پیشرفته مدیریت مالی
 • دارای راهنمای آموزش کاربردی

 

در کمتر از چند دقیقه، وضعیت مالی خود را آنالیز نمایید.

 

مشخصات محصول:
فرمت فایل اصلی : xlsx (فایل اکسل Excel سازگار با نسخه های 2007 به بالا)
فرمت فایل دانلودی : zip

راهنمای خرید اینترنتی و دانلود فایل:

جهت دانلود فایل مورد نظرتان، با وارد کردن ایمیل خود ( نوشتن شماره تلفن همراه اختیاری می باشد) و کلیک بر روی گزینه پرداخت، به درگاه پرداخت بانکی هدایت می شوید. در آنجا مبلغ فایل را بصورت اینترنتی (آنلاین) پرداخت کرده و درصورتی که عملیات پرداخت با موفقیت صورت گیرد، به صفحه اصلی سایت منتقل می شوید. سپس لینک دانلود فایل دراختیار شما قرار می گیرد . در نهایت می توانید فایل مورد نظرتان را دانلود نمایید (راهنمای کامل خرید اینترنتی در قسمت بالای سایت موجود می باشد). همچنین لینک دانلود فایل به ایمیلی که در ابتدا وارد کرده بودید، ارسال می گردد.

بعد از دانلود فایل، آن را از حالت فشرده (Zip) خارج نمایید و از قالب اکسل استفاده نمایید.

در صورت بروز هر گونه مشکلی در روند خرید و دانلود فایل مورد نظرتان، از طریق بخش پشتیبانی سایت واقع در بالای صفحه وبسایت تماس بگیرید. بخش پشتیبانی مختص پرداخت اینترنتی، دریافت فایل و رسیدگی به دانلود موفق شما پس از خرید است.

 

در صورتی که به نرم افزار و یا اکسل مخصوص جهت آنالیز داده های فردی و یا کسب و کار خود با استفاده از جدیدترین روش های آماری و هوش مصنوعی (Artificial Intelligence & Machine Learning ) نیاز دارید، آن را برایتان بصورت سفارشی طراحی می کنیم.

با تشکراز انتخاب شما
مدیریت وبسایت www.MBA.SellFile.ir

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *