داراییهای نامشهود و سرمایه گذاری های غیر جاری PPT

داراییهای نامشهود و سرمایه گذاری های غیر جاری PPT

 

 

نام محصول : پاورپوینت داراییهای نامشهود و سرمایه گذاری های غیر جاری

فرمت : PPT

حجم : 2.3 مگابایت

تعداد اسلاید : 63

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 96

 

 دارايي هاي نامشهود هزينه هاي انتقالي مربوط به خدمات مي باشند يا به عبارتي ، دارائي هاي نامشهود زماني بوجود مي آيند که وجوه نقد
(يا معادل آن) براي خدمات به مصرف برسد.

و طبق عبارت 25بيانيه شماره (6) از مفاهيم استاندارهاي حسابداري مالي ، دارايي عبارت است از منافع اقتصادي محتمل آينده را که يک واحد تجاري به سبب رويدادهاي مالي و رويدادهاي غير مالي گذشته مي تواند به دست آورد يا آنها را تحت کنترل قرار دهد.

 

دارايي‌ نامشهود به‌ يك‌ دارايي‌ غيرپولي‌ و فاقد ماهيت‌عيني‌ اطلاق‌ مي‌شود كه:‌

الف . به‌ منظور استفاده‌ درتوليد يا عرضه‌ كالاها يا خدمات‌

 اجاره‌ به‌ ديگران‌ يا براي‌ مقاصد اداري‌ توسط واحد تجاري‌ نگهداري‌ مي‌شود،

ب‌ . با قصد استفاده‌ طي‌ بيش‌ از يك‌ دوره‌ مالي‌ توسط‌ واحد تجاري‌ تحصيل‌ شده‌ باشد، و

ج‌ . قابل‌ تشخيص‌ باشد.

 

يکي از ويژگي هاي متمايز دارايي هاي نامشهود اين است که نمي توان آنها را از شرکت يا دارايي مربوطه تفکيک کرد. موجوديت و ارزش آنها فقط بدان سبب است که با دارايي هاي مشهود شرکت ترکيب شده اند .

به سبب همين ويژگي ، برخي بر اين باورند پس از اينکه بتوان دارايي هاي مشهود را به صورتي مشخص تعيين کرد(به آنها هويت داد) بايد دارايي هاي نا مشهود را فقط به عنوان منافع باقي مانده به حساب آورد.

چامبرز عقيده دارد از آنجا که نمي توان دارايي هاي نامشهود را از شرکت تفکيک کرد، بايد ارزش آنها را بر حسب معادل وجوه نقد جاري تعيين کرد، آنها دارايي نيستند و نبايد در صوتهاي مالي شرکت گزارش شوند. بايد همه هزينه هاي مربوط به دارايي هاي نامشهود را بلافاصله پس از خريد به عنوان هزينه دوره منظور کرد.

 

الگوي استهلاك دارايي هاي نامشهود در صورتي مناسب است كه بتوان درآمدهاي مورد انتظار را به منافع حاصل ازين نوع دارايي ها مرتبط ساخت كه در اين مورد هيئت اصول حسابداري مقرر كرده است كه استهلاك به روش خط مستقيم منظور شود مگر آنكه بتوان ثابت كرد كه ساير روش هاي استهلاك بتوانند مناسب تر باشند.
 
اگر تغيير در عمر مفيد موردانتظار دارايي شديد باشد،بهاي تمام شده مستهلك نشده را بايد برروي عمر مفيد تجديدنظر شده سرشكن كرد و به آن سالها تخصيص داد و البته اين دوره زماني نبايد به بيش از 40سال برسد.اگر ارزش دارايي كاهش شديد يابد ميتوان كاهش دارايي را در صورت سودوزيان به عنوان زيان غيرمترقبه گزارش كرد.
 

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *