جزوه آموزشی مکانیک آماری پیشرفته پتریا

جزوه آموزشی مکانیک آماری پیشرفته پتریا

نبود منابع ترجمه شده و یا به عبارت بهتر روان ترجمه شده (!) در درس مکانیک آماری یکی از معضلات دانشجویان رشته فیزیک است. عزیزان رشته ی فیزیک میدانند که شاید کتاب مکانیک آماری رایف در مقطع کارشناسی را بتوان تنها کتاب خودخوان و روان مکانیک آماری دانست ولی برای خواندن درس مکانیک آماری پیشرفته در مقطع کارشناسی ارشد (پتریا)، همواره عدم وجود یک کتاب خود خوان و روان مشکل بزرگی بوده است.

این جزوه به صورت ترکیبی از منابع مختلف از جمله پتریا، رایف، کوبو و جزوات درسی دانشجویان دانشگاه شریف و همچنین دانشگاه دامغان می باشد که خط مش آن همان مکانیک آماری پتریاست که در کارشناسی ارشد تدریس می شود.

مهمترین نکته ی این جزوه این است که تمامی موضوات با یادآوری تمامی نکات پایه ذکر شده و حتی کسانی که پایه ی علمی قوی از ترمودینامیک و آماری ندارند، به راحتی میتوانند موضوعات این جزوه را یاد بگیرند. همچنین تمامی فرمول ها و روابط باز شده اند و به اصلاح درایو شده هستند، که برای یادگیری و به خاطر سپردن آنها ضروری است. و نکته ی مهمتر اینکه با وجود کامل بودن جزوه و پوشش دادن تمامی مطالب کتاب، حجمی بسیار کمتر نسبت به کتاب دارد.

جزوه به صورت دست نویس و بسیار مرتب و با استفاده از خودکار های رنگی برای جداسازی و طبقه بندی مطالب به منظور یادگیری و به خاطر سپردن هرچه راخت تر، نوشته شده است. همچنین به ضورت کاملا واضح عکس برداری شده و کنتراست تمامی عکس ها تنظیم شده تا به راحتی قابل خواندن باشد.

تضمین میکنیم که میتوانید تمامی منابع را کنار بگذارید و با خواندن ابن جزوه بهترین نمره را بگیرید!

شامل 6 فصل اول مکانیک آماری پتریا : مفاهیم اولیه، نظریه آنسابل، آنسامبل میکرو کانونی و کانونی و گرند کانونی، فرمول بندی آمار کوانتمی و تئوری گازهای ساده

۴۷ صفحه

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *