جبرلین

جبرلین

جبرلین

متن آموزشی مربوط به درس کشاورزی و باغبانی

26 صفحه متن انگلیسی به صورت pdf و 27 صفحه متن ترجمه شده قابل ویرایش به صورت wordو pdf مناسب برای پاورپوینت 

نمونه متن :

 

جبرلین (بخش 1)

گروه دوم هورمون های گیاه ساختار بندی شده بر اساس جبرلین(GAs) حداقل به صورت طبیعی 136 رخدادGAs   تشخیص داده شده (مکمیلان 2002).

برخلاف اکسین ها , گروه های گوناگونی از مواد شیمیایی با ویژگی های زیستی , Gas همه سهم مشابه ساختار شیمیایی دارند اما  اندکی از آنها به صورت نسبی دارای فعالیت های ذاتی زیستی اند.بسیاری از دیگر موارد خواه روند متابولیک فعالیت زیستی GAs یا فراورده های غیرفعالشان هستند. آنجا اغلب تنها مقدار اندکی از ماده زیست فعال GAs در بسیاری از گیاهان هستند, و تراز آنها به صورت کلی در ارتباط با طول تنه می باشد. جبرلین نقش های مهمی در واریته های (اشاره به انواع یا سویه ها) دیگر پدیده های فیزیولوژیکی را به خوبی بازی می کند.

سنتز زیستی GAs تحت ژنتیک صریح ,‌توسعه ای و کنترل محیطی می باشد. جبرلین ها بهترین موارد شناخته شده برای ترفیع طویل شدن تنه می باشد, وکمبود GA  تغییراتی ایجاد می کند که دارای فنوتیپ(گونه مانند) کوتوله اند که ایزوله شده اند. ژن های ناهمسان مجاور کوتوله / بلند مندل در نخودفرنگی ها مثال مشهوری از مکان یک  ژن مجزا  هستند که می توانند تراز زیستی GA و از این رو طول تنه را  کنترل می کند. چنین تغییر پذیری هایی در روشن کردن مسیرهای پیچیده سنتز زیستی GA فوایدی داشته ,‌و در تعیین  این که  GAs در یک گیاه فعالیت ذاتی زیستی اشته.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *