ترجمه کامل استاندارد بازرسی بر مبنای ریسک ( API 580 RBI )

ترجمه کامل استاندارد بازرسی بر مبنای ریسک ( API 580 RBI )

RBI یا بازرسی بر مبنای ریسک  (Risk Based Inspection) با هدف پاسخ به نیاز صنایع استراتژیک نظیر صنایع نیروگاهی، نفت، گاز و پتروشیمی، پالایشگاه به منظور مدیریت ریسک و اولویت بندی تجهیزات بر اساس میزان ریسک ایجاد شده است.

یکی از راهبردهای کلیدی در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی حداکثر نمودن زمان بهره برداری از تاسیسات و استمرار تولید و توجه ویژه به مقوله تولید ایمن و پایدار می باشد. یکی از روش های تولید ایمن و پایدار و افزایش بهره وری در تاسیسات پالایشگاهی استفاده از روش بازرسی بر مبنای ریسک در راستای ارتقای سطح اثربخشی و کارایی برنامه های سیستم های بازرسی فنی و نگهداری و تعمیرات پیشگرانه فعال (PMS) بعنوان ابزارهای مدیریت یکپارچه دارایی های فیزیکی (AIM) می باشد.

بازرسی بر مبنای ریسک (RBI) یک روش نوین در مدیریت بازرسی می باشد. از ارزیابی ریسک به منظور برنامه ریزی و تفسیر نتایج حاصل از بازرسی، آزمایش و پایش استفاده می شود. در این روش بر خلاف روشهای سنتی بازرسی، فاصله زمانی ثابتی تعریف نمی گردد؛ بلکه برای هر دستگاه، فاصله زمانی و روش بازرسی مشخصی تعیین می شود.

در این فایل استاندارد API 580 RBI ویرایش سوم آوریل 2016 به طور کامل ترجمه و به صورت فایل قابل ویرایش در دسترس می باشد. (120 صفحه به طور کامل)

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *