ترجمه و پاورپوینت مقاله آزمون رابطه ی بین شخصیت ،سبک های تعارض و اثربخشی

ترجمه و پاورپوینت مقاله آزمون رابطه ی بین شخصیت ،سبک های تعارض و اثربخشی

چکیده :

هدف : هدف از این مطالعه،آزمون عوامل موثر مستقیم و غیرمستقیم بر شخصیت،سبک های تعارض و رهبری اثربخش می باشد.مسلما تعدادی از تحقیقات پیشامد ها و پیامد های مدیریت تعارض را آزموده اند اما در یک تحقیق به صورت جامع گنجانده نشده اند.

طرح ،اصول ،رویکرد ها:

مدل ساختاری این تحقیق در آزمون ارتباط بین شخصیت ،مدیریت تعارض و رهبری اثربخش برای 126 مدیر و 624 کارمند در سازمان های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. موضوعات بر اساس پرسشنامه ی پنج عاملی شخصیت، پرسشنامه ی تعارض سازمانی Rahim و قسمت های انتخاب شده از پرسشنامه ی رهبری چند عاملی که اثربخشی رهبری را اندازه گیری می کند قرار دارند.

یافته های تحقیق :

یافته های پژوهش نشان می دهد که سبک مدیریت تعارض یکپارچه کاملاَ بر رابطه ی بین روان رنجوری و اثربخشی رهبری و همچنین تا حدودی بر رابطه ی بین وظیفه شناسی و اثربخشی رهبری در ارتباط است. وظیفه شناسی بهترین شاخص اثربخشی در بین همه ی متغییرهای مورد مطالعه در این تحقیق است با واریانس %10.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *