ترجمه فصل 8 کتاب آندوکرینولوژی ژینکولوژیک بالینی و ناباروری اثر اسپروف با عنوان تکوین جنسی طبیعی و ناهنجار

ترجمه فصل 8 کتاب آندوکرینولوژی ژینکولوژیک بالینی و ناباروری اثر اسپروف با عنوان تکوین جنسی طبیعی و ناهنجار

ترجمه فصل 8  کتاب آندوکرینولوژی ژینوکولوژیک بالینی و ناباروری اثر اسپروف با عنوان تکوین جنسی طبیعی و ناهنجار

 

  53 صفحه فایل word ترجمه فصل 8 کتاب آندوکرینولوژی ژینوکولوژیک بالینی و ناباروری اثر اسپیروف با عنوان "تکوین جنسی طبیعی و ناهنجار" 

این کتاب یکی از معروف ترین کتاب های جهان در زمینه ی زنان و زایمان و ناباروری می باشد. فصل 8 این کتاب تکوین جنسی را در دوران جنینی توضیح داده و به بیماری های مرتبط با تکوین جنسی ناهنجار که عمدتا حاصل ناهنجاری های کروموزومی هستند، می پردازد. 

 

ناهنجاری­های تمایز جنسی، به صورت معدود، در تجربه ­ی فردی هر پزشک مشاهده می­شوند. با این حال، پزشکان معدودی هستند که حدّاقل برای یک بار هم که شده، با چالش یک نوزاد دارای اندام تناسلی نامشخّص یا زن جوانی که از "آمنوره اولیه" رنج می­برد، مواجه نشده باشند. دسته ­بندی ­های سنّتیِ اختلالات تمایز جنسی، سردرگم­ کننده بوده ­اند، امّا پیشرفت ­های علوم تولیدمثلی، به تعیین دلایل آن­ها و فرآهم آوردن اساسی برای یک رویکرد منطقی و موئثر برای تشخیص بالینی این اختلالات، کمک کرده­ اند.

 

در ابتدای این فصل، فرآیند دخیل در تمایز جنسی طبیعی بررسی می­شود تا اساسی برای درک انواع مختلف و دلایل تکوین غیرطبیعی، فرآهم آید. بعضی از این موضوعات در فصل ­های دیگر نیز مورد بحث قرار گرفته ­اند، امّا در اینجا نیز برای شفاف ­سازی و تکمیل، آورده شده ­اند. موضوع اصلی این فصل این است که اختلالات تکوین جنسی (DSD)، عمدتاً، نتیجه ­ی ناهنجاری­ هایی در میزان یا فعالیّت آندروژن­ها-از میزان بالای آندروژن در زن ­ها گرفته تا میزان بسیار پائین آندروژن در مردها-می­باشد.

 

 

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *