تحقیق در موردآنـاتـومـي ابـدومـن (كالبد شناسي شكم)

تحقیق در موردآنـاتـومـي ابـدومـن (كالبد شناسي شكم)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: word

قابل ویرایش :61 صفحه

 

مقدمه:

فَلْينْظُرِ الانسانْ مِمَّ خُلِق  (طارق 5)

"انسان بايد در خلقت خويش بينديشد و بنگرد تا به عظمت خالق پي ببرد ."

آغاز و اساس دين شناخت خالق است . و كمال معرفت خدا گرويدن به او و يگانه و بيهمتا دانستن او است . و كمال توحيد انجام عمل خالص فقط براي رضاي اوست .

هر علمي كه نتيجه اش شناخت خالق و معرفت به عظمت بي نهايت خداوند نباشد علم حقيقي نيست . علوم حقيقي علومي هستند كه يا بطور مستقيم به شناخت هستي بخش منجر مي شوند و صاحب آن علم را عالم نامند . همانند علوم اسلامي و ديني و قراني . و يا بطور غير مستقيم وجود خالق را اثبات كرده و به شناخت خالق مي رسند . و اين نوع علوم را فضل گويند و صاحب آن را فاضل نامند . همانند علوم طبيعي و دانشگاهي . اما غير از اين دو علوم مادي ديگري كه مفيد فرد و جامعه نيست و نهايتاً در جهت منافع فردي و سودجويي و گمراهي بشر است اصولاً علوم حقيقي نيستند . همانند شعبده بازي و سحر و جادو و آنچه موجب لهو و لعب و لغويات است . و انسان را از تكامل و تقرب به خدا دور ميسازد .

هدف نهايي از خلقت انسان پس از معرفت به وجود و قدرت لايزال الهي و درك الطاف و رحمت خداوند مهربان با عبوديت آفريدگار است . عبادت آگاهانه همان معرفت به عظمت مقام هستي بخش و فراگيري دستورات والا و رستگار كننده حضرت حق و تمسك ايماني و شكر حق به همراه عمل صالح و مورد رضاي باري تعالي مي باشد . و با اين آگاهي و عمل صالح انسان به كمال مي رسد .

ادارك اهميت نفخة روح الهي در سرشت بشر و مقدس شمردن و مراقبت از آن از مسئوليت هاي انسان كامل است . شناخت بدن و روح انسان چنانچه از ژرفاي وجود باشد ، مي تواند انسان را به سوي معرفت وجود خالق گيتي سوق دهد . حفظ امانت ها و وديعه هاي مقدس خداوند در وجود خود از وظايف انسان برتر است . و انسان برتر شدن خود از جمله اهداف خلقت بشر است . تا زمانيكه نهايتاً تمام هستي او به هستي بخش عالم امكان بازگشت نمايد . ‍« اِنّا لله وُ اِنّا اِلَيهِ راجِعوْن»

خدا كند علم را براي كميت ها و شهرت ها و مقامات فاني و دنياي داني و برتري جوييهاي حيواني نياموزيم . بلكه تلاشمان آن باشد كه علم را براي خشنودي او بجوئيم . و هدفمان فقط خور و خواب و راحتي خودمان نباشد . بلكه به ديگران هم بينديشيم و دستگير آنها باشيم . و به جرأت مي توان اقرار كرد كه بشر به نسبتي كه به ديگران ميانديشد و در راه آزادي انسانهاي ديگر از يوغ فقر و ظلم و جهل و گمراهي ها مي كوشد انسان است . و اين نوع تفكر و تلاش توفيق الهي را مي طلبد . كه همگي خواستار آنيم .

باشد كه در فراز و نشيب زمانه جايگاه حقيقي خود را بشناسيم و به پويندگي خود ايمان آوريم و از كتاب خدا و الگوهاي چهارده گانه بي همتا هماره الگو برداري كنيم . چرا كه رستگاري نهايي از صراط مستقيم آن جاودانگان مي گذرد .

 

فهرست مطالب:

 آناتومي شكم

مهره كمري نمونه

عناصر سطحي و استخواني جدار شكم

موقعيت احشاي شكمي

لايه هاي جدار شكم در خط پارامديان (از جلو به عقب)

عضلات جدار شكم

رباط اينگوينال (پوپارت)

فاسيا ترنسورساليس

عناصر طناب اسپرماتيك

تشکيل کانال اينگوئينال و نزول تستيس

فتق نافي اکتسابي

چين ها و نواحي خلف جدار قدامي شکم

صفاق peritoneum

بررسي صفاق در سطح افقي در محاذات 12T يا سوراخ وينسلو

دستگاه گوارش

آناتومي سطحي کليه‌ها

مجاورات خلفي اورتر شکمي

خلاصه لنفاتيک احشاي شکمي

 

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *