تحقیق درس روش تحقیق کیفی با عنوان هرمنوتیک

تحقیق درس روش تحقیق کیفی با عنوان هرمنوتیک

تحقیق درس روش تحقیق کیفی  با عنوان هرمنوتیک

در فرمت ورد و 11 صفحه

هرمنوتیک‌ طی‌ چند قرن‌ اخیر توانسته‌ است‌ به‌ عنوان‌ یک‌ دانش‌ یا فن‌ مستقل، جایگاه‌ ویژه‌ای‌ در حوزة‌ تفکر بشری‌ پیدا کند و امروزه‌ متفکرین‌ برجستة‌ فراوانی‌ در این‌ خصوص‌ به‌ تأمل‌ و پژوهش، اشتغال‌ دارند. افزون‌ بر اینکه‌ هرمنوتیک‌ در قرن‌ بیستم‌ توانسته‌ است‌ دستاوردهای‌ خود را به‌ دیگر حوزه‌های‌ دانش‌ همچون‌ فلسفه، الهیات، نقد ادبی، علوم‌ اجتماعی‌ و فلسفة‌ علم‌ سرایت‌ داده‌ و پرسشها و بحثهای‌ نوینی‌ را در آن‌ عرصه‌ها پی‌ افکند.هرشرح وتفسیری ازیک متن علی الاصول می بایستی ازیک چارچوب مدون وقابل دفاع پیروی کند. نمی توان معجونی از شیوه های مختلف تفسیری برای شرح وتاویل یک اثرارايه داد.انواع گرایش های جدیدوقدیم ازاستقراوقیاس افلاطون وارسطودرعهدباستان تافرمالیسم وپست مدرنیسم درعهد جدیدهمگی نشانگراختلاف نظردرشیوه های بحث ،استدلال، تفسیر، شرح ونتیجه گیری است.

آغاز اهمیت هرمنوتیک به بصیرتی برمی گردد که دیلتای بر آن تنبه یافت وآن تشخیص این نکته بود که اظهارات وبروزهای انسانی در قالب رفتار، هنر،متن وحوادث تاریخی واجد اجزای معناداراست که به واسطه یک عامل فهم کننده(subject) باید تشخیص داده شده وفهم شود.(احمدی، 1386)

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *