باز زنده سازی الگوها و مولفه های معماری ایرانی درطراحی مجتمع های مسکونی ( نمونه موردی طراحی مجتمع مسکونی در منطقه 22 تهران )

باز زنده سازی الگوها و مولفه های معماری ایرانی درطراحی مجتمع های مسکونی ( نمونه موردی طراحی مجتمع مسکونی در منطقه 22 تهران )

مطالعه سیر تاریخی هنر معماری در ایران گویای نگرش معماران در ادوار تاریخ این سرزمین می باشد هنر معماری در ایران زمین از ابتدای پیدایش تاکنون، روندی تکاملی و مستمر داشته است .معماری معاصر ایران نیازمند بازشناخت اصول ماندگار و ارزشمند ادبیات معماری ایرانی است .هویت اصیل معماری که در تاروپود کالبد بناهای تاریخی ایران به ودیعه نهاده شده است ، امروز با کندوکاو و مطالعات تخصصی قابل بازیابی و بهره برداری مجدد می باشد .در این راستا هویت فراموش شده فرهنگی پس از یک دوره بحران حیات دوباره می یابد . نمایش هویت اصیل ایرانی در سیمای شهرهای بزرگ، خاصه کلان شهر تهران، ساختمان ها به عنوان یکی از مولفه های تعیین کننده منظر شهر معرفی می گردد .با توجه به رشد جمعیت و شهرنشینی و به تبع آن افزایش ساختمان های مرتفع در پایتخت، طراحی بر پایه اصول معماری ایرانی ضمن جهش منظر شهر به سوی معماری هویت گرا، پاسخگوی نیازهای ساخت در عصر حاضر نیز می باشد. بر این اساس در این پژوهش سعی شده اصول ذکر شده رعایت گردیده و نتایج دلگرم کننده ای بدست آید.

 

114 صفحه

ورد

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *