الگوریتم شناسایی چهره با شبکه کانولوشنال (convolutional neural Network)

الگوریتم شناسایی چهره با شبکه کانولوشنال (convolutional neural Network)

 

 

 

 

 

تشخیص چهره یک فناوری بیومتریک است که با استفاده از تجزیه و تحلیل الگوهایی که از صورت یک فرد به دست می آورد، قادر است افراد را از یک دیگر تشخیص دهد و آن ها را شناسایی نماید و بتواند هویت افراد را تایید کند. در سال های اخیر از فناوری تشخیص چهره در بسیاری از زمینه های استفاده شده است مانند استفاده از این فناوری برای بازگشایی قفل صفحه گوشی های هوشمند تا کاربردهای بسیار مهم امنیتی در سازمان های مختلف. قابلیت استفاده در اهداف و زمینه های مختلف باعث شده که فناوری تشخیص چهره طیف وسیعی از کاربردها را داشته باشد و محبوبیت خاصی در بین سازمان ها، شرکت های مختلف و… بیاید.

برای شناسایی و طبقه‌بندی چهره، الگوریتم‌های مختلفی ارایه شده است. در این پروژه ما با استفاده از شبکه کانولوشنال عمیق به طبقه‌بندی 10 چهره می‌پردازیم.

از هر فرد 64 تصویر در شرایط نوری مختلف وجود دارد (تصاویر در فایل قرار گرفته است). الگوریتم نوشته شده توانست صحتی در حدودی 90 درصد ایجاد کند. 

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *