اسید آبسیزیک

اسید آبسیزیک

اسید آبسیزیک

متن اصلی 35 صفحها به صورت pdf و متن ترجمه شده 19 صفحه له صورت word مناسب پاورپوینت

وسعت و تنظیم زمانی رشد گیاه به وسیله ی فعالیت های هماهنگ شده  تنظیم کننده های منفی و مثبت کنترل شده. بعضی از مشهورترین مثالها بدون رشد تنظیم شده بذر و جوانه نهفته می باشد, ویژگی های سازوارپذیریی که رشد را تا شرایط محیطی مساعد می شود را به تاخیر می اندازد. برای سالها , زیست شناسان گیاهی  مشکوک به این شده اند که پدیده بذر و جوانه نهفته یا جوانه در حالت کومون,به علت ممانعت از  بعضی ترکیبات می باشد, بنابراین آنها تلاش کردند تا  چنین  ترکیباتی را  از انواع بافت های گیاهی استخراج و ایزوله کنند ,به ویژه جوانه های در حالت کومون یا نهفتگی را.

آزمایشات اخیر برای جداسازی عناصر رنگی برای جداسازی کاغذ برای جداسازی استخراجات گیاه استفاده شده, سنجش زیستی این موضوع  بر اساس رشد کلوپتیل (پوشش محافظ بیرون امده از گیاه)می باشد. این آزمایش ها منجر به تعریف گروهی از ترکیبات مانع رشد ,شامل ماده شناخته شده همانند شیره به دست آمده از (جوانه ) در حال خواب تصفیه شده از برگهای انجیر مصری جمع شده در اوایل پاییز , زمانی که  درخت ها وارد دوره کمون یا نهفتگی می باشد.تا زمانی که دوره خواب جوانه به صورت یک ماده شیمیایی(dormin ) تعریف شد ماده ای که ریزش میوه کتان را ارتفا می دهد,آبسیزینII ,ترکیب اسید آبسیزیک (ABA) نام گرفت ( شکل 23.1 را ببینید) که این واقعیت را انعکاس می کند که فرایند های ریزش را درگیر می کند.

همان طور که در این فصل بحث شده, ABA که هم اکنون تشخیص داده شد یک گیاه  مهم است که  رشد و گشادی دهانه را تنظیم می کند, مخصوصا زمانی که گیاه تحت تنش محیطی است.دیگر عملکرد مهم  تنظیم بلوغ  و نهفتگی یا کمون می باشد. ABA بر ریزش شدید باقیمانده: در بسیاری از گونه ها اثر می گذارد, ABA  ظاهر می شود تا پیری را ارتقاء دهد ( یعنی, رویداد های قبل ریزش ) , اما  نه خود ریزش. در نگاه به گذشته خواب یا دوره خواب بیشتر اختصاص به اسم این هورمون می باشد,اما نام آبسیزیک اسید نامی جا افتاده محکم و غیر قابل تغییر در نوشتجات می باشد.

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *