ارتباط توسعه در جهان سوم PPT

ارتباط توسعه در جهان سوم PPT

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت ارتباط توسعه  در جهان سوم 

فرمت : PPT

حجم : 0.2 مگابایت

تعداد اسلاید : 30

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

این پارادایم از 400 سال پیش در اروپا مطرح شده است تا پادزهری باشد برای هرج و مرج و بی‌نظمی اجتماعی و انحرافی باشد. اندیشه اروپایی توسعه از طریق تجارت بین‌الملل و استعمار تقریبا از قرن 16 تا اوایل قرن 20 به سراسر جهان صادر شد.

ایده‌های انسان‌گرایانه دوره رنسانس، دولت‌های اروپایی، سرمایه‌داران نخبه و بروکرات‌های دولتی و دانشمندان جزو عوامل مهم بودندروش علمی دستاورد مهم دوره رنسانس بود که در این دوره علم جانشین دین و کتب مقدس گردید. از این رو فرضیات علم به سرعت به سایر نهاد‌ها رسوخ پیدا کرد. امروز ماشین توسعه به دلیل دامنه وسیع و پشتیبانی نهادی بسیار قدرتمند است و نهادهایی چون موسسات کمک‌رسانی، موسسات چندجانبه، شبکه‌های جهانی سازمان‌های غیردولتی، بانک‌های خصوصی و غیره در این امر شریکند.

امروز ماشین توسعه به دلیل دامنه وسیع و پشتیبانی نهادی، بسیار قدرتمند است. نهادهای شریک در امر توسعه عبارتند از: بروکراسی دولتی، موسسات کمک‌رسانی، موسسات چندجانبه، شبکه جهانی سازمان‌های غیردولتی، بانک‌های خصوصی، شرکت‌های مشاوره فنی و گروه‌های پژوهشی دانشگاه، نخبگان و دیوان‌سالاران دولتی.


دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *