آنزيم كربونيك انيدراز II انساني و مطالعه برخی مهارکننده هاي آن

آنزيم كربونيك انيدراز II انساني و مطالعه برخی مهارکننده هاي آن

كربونيك انيدراز‌ها (كربنات هيدرولياز‌ها) متالو آنزيم‌هاي حاوي يون روي هستند كه در تمامي پستانداران، گياهان، جلبك‌ها و در گونه‌هاي وسيعي از پروكاريوت‌ها (يو‌‌باكتري‌ها و آركئو‌باكتر‌ها) وجود دارند. اين آنزيم يكي از ساده‌ترين و در عين حال مهمترين واكنش‌هاي سيستم فيزيولوژيك را كه هيدراته‌ شدن برگشت پذير دي اكسيد كربن به بي‌كربنات و پروتون است، كاتاليز مي‌كند.

 آنزيم كربونيك انيدراز انساني اولين بار در سال 1961 از اريتروسيت‌ تخليص شد. كربونيك انيدراز از لحاظ تكاملي توسط سه دسته ژني غير وابسته از لحاظ تكاملي به نام‌هاي  α-CA، β-CA و  γ-CA به رمز در مي‌آيد.

 در بين ايزوزيم‌هاي مختلف α-كربونيك انيدراز، كربونيك انيدراز II ( كه قبلاً به نام CA C خوانده مي‌شد) به طور وسيعي از لحاظ ساختاري، عملكردي و مكانيسم مورد مطالعه قرار گرفته است. كربونيك انيدراز II، ايزوزيمي با فعاليت بالا و سرعت تبديل  1-s106 ×1 در 9pH  و دماي 25 درجه سانتی گراد در جهت هيدراته‌كردن دي‌اكسيدكربن مي‌باشد.

 

همراه با رفرنس های معتبر

جهت استفاده در ارائه تحقیق و همچنین در نوشتن پایان نامه

 

فرمت فایل  Word

تعداد صفحه 28
قابل تغییر و ویرایش

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *