آموزش کامل OPNET

آموزش کامل OPNET

آموزش کامل OPNET

به همراه منابع و دکیومنت و به همراه آموزش نصب و راه اندازی OPNET

107 صفحه دکیومنت در قالب ورد

 

چکیده:

هدف اصلی این پایان­نامه این است که تمرین­های آزمایشگاهی را برای استفاده در رشته­های متعدد و مختلف دردانشگاه­ها گسترش دهد و یک بینش در مورد اینکه چگونه یک شبکه واقعی و پروتکل­ها رفتار می کنند، ارائه دهد.

تمام لابراتوارها در محیط شبیه سازی OPNET Modeler 9.0  که یک شبیه­ساز شبکه است، توسعه یافته اند و ابزارهایی برای  مدل، طراحی،  شبیه سازی و data mining و تجزیه و تحلیل ارائه می­کند.

مجوز بسته نرم افزاری توسط OPNET technologies Inc[1]  داده شده است.

وسایل آموزشی شامل مجموعه­ای از فعالیت­های آزمایشگاهی، یعنی معرفی محیط OPNET Modeler90، M/M/1، Aloha، CSMA، CSMA-CD، Slow Start، Congestion Avoidance، Fast Retransmit،Fast Recovery و OSPF، Queuing Policies،Self similar  می باشد.

کلمات کلیدی: OPNET Modeler، Lab،M/M/1، Aloha،CSMA، CSMA-CD،   Slow Start، Congestion Avoidance، Fast Retransmit، Fast Recovery، OSPF،Areas ، Balanced traffic flow، Ethernet، FIFO،Preemptive priority queuing، Non preemptive queuing، WFQ، Selfsimilar. 

مقدمه:

مطالب کلی :

امروزه، زمینه­ی شبکه­های کامپیوتری درکل دنیا وارد یک فاز رشد نمایی شده است. این تقاضاها، ضرورت مهندسین شبکه­ی با استعداد و مستعد را به شدت ایجاد کرده است. بنابراین برای دانشگاه­ها ارائه درس شبکه که هم آموزشی باشد و هم به روز بسیار سخت است. بدلیل موانع دیگر، این که یک دانشگاه قادر به ارائه انواع  شبکه­ها به دانشجویانش باشد کاری غیر عملی است. یک ابزار بسیار با ارزش در این زمینه، عبارت است از شبیه­ساز شبکه OPNET Modeler  که ابزارهایی را برای طراحی مدل، شبیه­سازی، data mining  و تجزیه و تحلیل، با توجه به روشهای دیگر، ارائه می­کند. OPNET Modeler  می­تواند شبکه­های متعدد مختلفی را که به یکدیگر متصل هستند را شبیه­سازی کند. بنابراین دانشجویان می­توانند فقط با نشستن در محل کار خود، انتخاب­های مختلف  قابل دسترس به گره­های شبکه را تمرین کنند و عملا" تأ ثیرکار خود را مشاهده نمایند. جریان پیام­های داده­ای، از دست دادن بسته­ها، کنترل و مسیریابی جریان پیام­ها، شکست­ها و معایب لینک، خطاهای بیتی و غیره... با یک سرعت  قابل رؤیت  برای داشجویان، قابل مشاهده هستند. این روش برای دانشگاه­هایی که می­خواهند رفتار شبکه­ها و پروتکل­های مختلف را با دلیل اثبات کنند،  مؤثرترین روش می­باشد.

هدف

این پایان­نامه پنج تمرین آزمایشگاهی را با استفاده از محیط شبیه­سازی OPNET Modeler   انجام خواهد داد که عبارتند از:

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *