آموزش کامل اصول صحیح گچ گیری و آتل گیری

آموزش کامل اصول صحیح گچ گیری و آتل گیری

كسي زمان شروع استفاده از تخته شكسته بندي براي نگهداري استخوان شكسته
شده را به خاطر ندارد ولي آلبوكاسيس (Albucasis)شكستگيها را بااستفاده از
بانداژهايي كه با سفيده تخم مرغ سفت مي شدند بي حركت مي كرد.و اولين
كسي كه از گچ بدون آب (Dehydrated Gypsum) براي بي حركت كردن
شكستگي ها استفاده كرده است يك جراح نظامي از اهالي فنلاند بنام انتونيوس
ماتيجسن(Antonius Matigsen) بوده است. استفاده از اين روش كه در نهايت به بانداژهاي گچي حال حاضر ختم شد از نظر اهميت در تاريخ درمان شكستگي ها فقط نسبت به راديوگرافي در درجه دوم قرار دارد.

این فایل که در قالب پاورپوینت و در 59 اسلاید تهیه شده است شامل تمامی نکات آموزشی در مورد گچ گیری و آتل بندی اندام های مختلف بدن به همراه تصاویر متعدد آموزشی می باشد.

تاریخچه - روش های گچ گیری - چگونه باند گچی را خیس کنیم - عوامل موثر در سفت شدن گچ - انواع باند گچی از لحاظ عرض - عوامل موثر در قدرت نهایی گچ گرفته شده - عوارض گچ گیری و آتل بندی - سندرم کمپارتمان - سوختگی حاصل از گچ گیری - انواع گچ های اندام فوقانی و تحتانی - گچ بلند و کوتاه دست و پا - گچ اسپایکای شست - گچ اسپایکای هیپ - گچ سیلندر - گچ PTB - گچ ابداکشن - بریس گچی اندام تحتانی - آتل ها - آتل فلزی - اسپیلنت های قابل باد شدن - اسپیلنت های گچی - لسپیلنت یو اسلب - آموزش به بیمار - نحوه باز کردن انواع گچ - ابزار باز کردن گچ بیمار - تکنیک گرفتن گچ فایبر گلاس و ... بخشی از مهمترین مطالب این سایت می باشد.

علاقمندان به دریافت این فایل پس از انجام کامل مراحل خرید و پرداخت مبلغ اندک(9900 تومان) بلافاصله فایل و لینک دانلود آن را در صفحه آخر خرید و نیز در ایمیل خود دریافت خواهند نمود.

در صورت هرگونه نارضایتی از فایل و یا اشکال در دانلود فایل پس از پرداخت هزینه ،حداکثر تا 48 ساعت مشکل را به آدرس زیر ایمیل فرموده تا در اسرع وقت مشکل برطرف و یا وجه شما استرداد داده شود.

[email protected]

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *