آموزش مدل سازی با نرم افزار فلکس پی دی ای (FlexPDE)

آموزش مدل سازی با نرم افزار فلکس پی دی ای (FlexPDE)

نرم‌افزار فلکس پی دی ای برای انجام عملیات مربوط به حل عددی معادلات دیفرانسیل با مشتقات معمولی و معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی با استفاده از روش المان محدود طراحی شده است. این نرم‌افزار، کلیه عملیاتی را که برای حل معادله دیفرانسیل لازم است (از جمله مش بندی)، به‌طور پیش‌فرض انجام می­دهد و نتایج حل را به‌صورت گراف ارائه می­دهد. مهم­ترین قابلیت‌های این نرم‌افزار عبارت هستند از:

۱- با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید معادلات دیفرانسیل مربوط به سیستم‌های پایدار و یا غیر پایدار و همچنین ترکیبی از هر دو را در یک مسئله حل کنید.

۲- با توجه به کامپیوتری که این نرم‌افزار را روی آن اجرا می­کنید، می‌توانید هر تعداد معادله دیفرانسیل را به‌طور همزمان باهم حل کنید.

۳- در این نرم‌افزار می­توانید هر تعداد از نواحی با خواص مواد متفاوت را تعریف کنید.

۴- در این نرم‌افزار هیچ‌گونه محدوده حل یا معادله از پیش تعریف‌شده وجود ندارد، بنابراین شما هیچ‌گونه محدودیتی در انتخاب معادله و محدوده حل ندارید.

۵- استفاده از این نرم‌افزار بسیار ساده است و می‌توانید با موفقیت از آن برای حل مسائل پیچیده و سخت  استفاده کنید.

بنابراین شما می­توانید از این نرم‌افزار در زمینه‌های کاری مختلف مانند انتقال حرارت، مکانیک سیالات، شیمی، الکتریسیته، مغناطیس، تحلیل تنش و... استفاده کنید.

فایل پی دی اف آموزش مقدماتی فلکس پی دی ای (FlexPDE) (اپیزود ۱) با موضوعات زیر (به همراه مثال) موجود است:26 صفحه

۱- حل معادلات دیفرانسیل PDE در حالت پایدار و نا پایدار و کوپل

۲- حل معادلات دیفرانسیل ODE

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *