آموزش روش بهترین بدترین (BWM), به همراه پرسشنامه و مدل پیشنهادی در نرم افزار Lingo

آموزش روش بهترین بدترین (BWM), به همراه پرسشنامه و مدل پیشنهادی در نرم افزار Lingo

روش بهترین- بدترین (Best Worth Method)، برای حل مسئله تصمیم گیری چند معیاره معرفی می گردد. در یک مسئله تصمیم گیری چند معیاره، تعدادی آلترناتیو (پیشنهاد) با توجه به تعدادی معیار مورد ارزیابی قرار می گیرند تا بهترین آلترناتیو انتخاب گردد. این روش توسط جعفر رضایی در سال 2015 مطرح گردید.

نتایج آماری نشان می دهد که روش BWM به طور قابل توجهی از روش AHP با توجه به نرخ سازگاری و دیگر معیارهای عملکردی مانند:حداقل خطا، انحراف کل و سازگاری، عملکرد بهتری دارد. از جمله ویژگی های برجسته روش ارائه شده نسبت به روش های MCDM موجود عبارتند از:

1-نیاز به داده های مقایسه ای کمتر

2-این روش منجر به مقایسه ای پایدارتر و استوارتری می شود، بدین معنی که جواب های قابل اطیمنان تری بدست می آید.

 
در این فایل به صورت کامل، تکنیک BWM توضیح داده شده است. این فایل WORD حاوی توضیح کامل در رابطه با تکنیک BWM بشکل گام به گام و کاملا تشریحی است که به صورت موردی در شرکت کاله انجام پذیرفته است. با توجه به موردی بودن تحقیق، تمام اعداد واقعی بوده و تکنیک BWM به صورت عملی در یک شرکت معتبر تست شده است. این فایل شما را برای تحلیل فصل چهارم پایان نامه یاری خواهد کرد، علاوه بر آن، پرسشنامه، مقاله بیس تکنیک و مدل پیشنهادی در نرم افزار Lingo، نیز در فایل قرار گرفته است که کار با نرم افزار فوق را تسریع می بخشد.
 
 مراحل تکنیک:

گام1- مشخص کردن مجموعه معیارها

گام2- تعیین بهترین (به عنوان مثال مطلوب ترین، مهم ترین) و بدترین (به عنوان مثال کم اهمیت ترین، ناپسندترین) معیار.

گام3- مشخص کردن میزان عملکرد بهترین معیار در برابر سایر معیارها

گام4- مشخص کردن عملکرد همه معیارهای نسبت به بدترین معیار

گام5- یافتن وزن های بهینه  (w1*,w2*,…,wn*) و محاسبه نرخ سازگاری

 

- Best Worth Method.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *