آموزش اینونتور، دانلود 4 جلد کامل کتاب آموزش نرم افزار اینونتور Autodesk Inventor

آموزش اینونتور، دانلود 4 جلد کامل کتاب آموزش نرم افزار اینونتور Autodesk Inventor

 

 

 

 

 

 

 

نرم افزار Inventor یکی از کامل ترین نرم افزارهای طراحی ماشین آلات و مکانیزم های پیچیده می باشد. توانایی این نرم افزار باعث شد که در سال 2006-2007 پرفروش ترین نرم افزار مدلینگ در جهان نام بگیرد. این نرم افزار همراه با دیگر محصول معروف کمپانی Autodesk یعنی AutoCAD و Mechanical desktop به بازار عرضه شد و از آن تاریخ به بعد Inventor , کم کم جای خود را در میان کاربران این رشته باز کرد. خصوصاً سازگاری کامل این نرم افزار با CAD یکی از علل موفقیت آن بود. چرا که برای شرکت هایی که نقشه های قدیمی خود را با AutoCAD کار کرده بودند عامل سازگاری کامل نرم افزارهای مدلینگ جدید بسیار مهم بود.

همچنین پشتیبانی این نرم افزار از نقشه های مدل شده توسط Mechanical desktop یکی دیگر از عوامل موفقیت آن است. شاید یکی از بارزترین مشخصه هایی که بتوان نرم افراز Inventor به عنوان بهترین نرم افراز مهندسی مکانیک برشمرد، محیط طراحی مهندسی خاصی می باشد که جهت طراحی سایر قطعات یک ماشین، از جمله چرخ دنده ها (ساده، ماریچ، مخروطی) و سیستم های انتقال قدرت دیگر (تسمه تایم، تسمه V ، شکل چرخ زنجیر)، سایر قطعات اتصلالی شامل انواع خارها، گوه ها، پین ها، اشپیل، هزارخارها، انواع پیچ مهره)، سایر فنرها (فشاری، کششی، بشقابی و سنجاقی) و انواع بادامک و بیش از 300 مدل یاتاقان که هر یک در اندازه های متفاوتی وجود دارد، قابل طراحی می باشند.

گفتی است سایر موارد ذکر شده به صورت طراحی گام گام قابل اجرا می باشد. بر خلاف نرم افزار هایی دیگر Solid works یا catia که توانایی insert کردن بعضی از قطعات را دارند (یعنی از داخل tools box که حاوی قطعات از پیش مدل شده می باشد و شما قادر به تغییر اندازه آن می باشید)، دراین نرم افزار تمامی مراحل طراحی به صورت کاملاً تخصصی و محاسباتی قابل اجرا می باشد. مثلاً برای ایجاد یک چرخ دنده سایر پارامترهایی که در زیر ذکر می شود قابل اعمال و تغییر می باشد:

  • توان ورودی، سرعت ورودی، torque ورودی
  • میزان لقی، بازده، اصطکاک
  • نوع بارگذاری شامل: هارمونیک، شوک، متغییر، متغییر معکوس
  • اعمال ضرایب دینامیکی مختلف و معین کردن نوع روان ساز
  • اعمال ضرایب تصحیح (مخصوص چرخ دنده های خاص مانند راه سازی و ...)
  • سایر مشخصات ابعادی (مدول، تعداد دندانه، فاصله بین دو چرخ دنده، ضخامت چرخ دنده، زاویه فشار، زاویه دندانه)

اگر درهنگام طراحی چرخ دنده به هندبوک های مهندسی سری زده باشید، خواهید دید که سایر پارامترهای ذکر شده تاثیر بسزایی در نتیجه خروجی محاسبات دارند. در انتهای مرحله طراحی نیز با یک گزارش خروجی از مشخصات ورودی و خروجی داده شده می توان نتیجه محاسبات را به عنوان مستندات طراحی خود، در سیستم ذخیره سازی نمود و در نهایت آن راچاپ نمایید. بد نیست که بدانید، تمامی فرمول های مورد استفاده در کلیه مراحل طراحی در هندبوکی که به همراه نرم افزار نصب می گردد موجود می باشد که می توانید روند محاسبات را نیز به صورت فرموله شده داشته باشید.

مجموعه 4 جلد کامل کتاب آموزش نرم افزار Autodesk Inventor، مشتمل بر 4 جلد کتاب جامع و کاربردی، 3532 صفحه، به زبان انگلیسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، با فرمت PDF، به ترتیب زیر گردآوری شده است:

Book 1: Mastering Autodesk Inventor 2012

Book 2: Mastering Autodesk Inventor 2013

Book 3: Mastering Autodesk Inventor 2014

Book 4: Mastering Autodesk Inventor 2015

* توجه: لازم به ذکر است که علاوه بر 4 جلد کتاب بالا 3 مقاله با عنواین زیر نیز جهت دانلود قرار داده شده است:

مقاله 1: کارخانه طراحی قالب و قطعات پلاستیک توسط نرم افزار Autodesk Inventor

مقاله 2: قطعات استاندارد و شتاب دهنده طراحی در نرم افزار Autodesk Inventor

مقاله 3: طراحی فرآیند جوشکاری در نرم افزار Autodesk Inventor

جهت خرید مجموعه 4 جلد کامل کتاب آموزش نرم افزار Autodesk Inventor به انضمام مقالات، به مبلغ استثنایی فقط 4000 تومان و دانلود آن بر لینک پرداخت و دانلود در پنجره زیر کلیک نمایید.

!!لطفا قبل از خرید از فرشگاه اینترنتی کتیا طراح برتر قیمت محصولات ما را با سایر محصولات مشابه و فروشگاه ها مقایسه نمایید!!

!!!تخفیف ویژه برای کاربران ویژه!!!

با خرید حداقل 20000 (بیست هزارتومان) از محصولات فروشگاه اینترنتی کتیا طراح برتر برای شما کد تخفیف ارسال خواهد شد. با داشتن این کد از این پس می توانید سایر محصولات فروشگاه را با 20% تخفیف خریداری نمایید. کافی است پس از انجام 20000 تومان خرید موفق عبارت درخواست کد تخفیف، شماره همراه و ایمیلی که موقع خرید ثبت نمودید را به ایمیل فروشگاه ([email protected]) ارسال نمایید. همکاران ما پس از بررسی درخواست، کد تخفیف را به ایمیل شما ارسال خواهند نمود.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *